Operations Scheduling doet't anders Voor u geknipt Bier nieuw medicijn tegen rimpels? Spits, woensdag 14 januari 2004 Een Duitse bierbrouwerij denkt hét middel te hebben gevonden tegen een ouder wordende huid. Een speciaal flesje bier wordt het nieuwe medicijn tegen rimpels, zo meldt persbureau Reuters. Het recept voor het bier stamt uit 1589. De bierbrouwers maken hun product volgens een eeuwen oud recept van gerst, hop en water. Een woordvoerder van de brouwerij zegt dat het bier naast de gebruikelijke ingrediënten ook vitaminen en mineralen bevat. De alcoholische versnapering zal vooral de smaak van bier hebben. 4 De logistieke keten binnen Heineken moet steeds efficiënter. De afdelingen in die keten moeten voldoen aan veranderende eisen. Daarom is de afdeling Demand Supply Management (D&SM) sinds november 2003 anders georganiseerd. Dat heeft ook gevolgen voor Operations Scheduling (OS) in Zoeterwoude, dat onderdeel is van D&SM. "Zowel binnen D&SM als in de Brouwerij zijn wij nu het centrale aanspreekpunt voor alle plannings- en logistieke vraagstukken van de Brouwerij Zoeterwoude", zegt manager Robin Weening. "Dat bete kent dat alle operationele plannings- taken nu bij OS liggen. Voorheen waren deze nog verspreid over heel D&SM (bijvoorbeeld afroep mout en planning transport van materialen)." Nu OS een groter deel van de opera tionele logistieke keten van de Brouwerij aanstuurt, kan de afdeling nog beter de verschillende belangen in de supply chain afwegen. Daarnaast wordt het aantal communi catielijnen een stuk kleiner. Schedulers Niet alleen D&SM, ook OS zelf heeft een andere structuur gekregen. "We hebben per deelgebied - verpakken, materiaal en belading - één 'schedu ler' benoemd", verklaart Robin. "Zij zijn elk verantwoordelijk voor 'hun' planningsmodel, waardoor ze zich daarin kunnen specialiseren. In samenwerking met OS in Den Bosch zijn ook drie 'supply chain schedulers' benoemd die werken voor beide OS- afdelingen. Zij maken als het ware zichtbaar hoe de supply chain pres teert en verbeteren die prestatie waar mogelijk. Door samen te wer ken, leren we van elkaar en kunnen we de goede dingen van de ene vesti ging ook op de andere gebruiken." Robin verwacht met de nieuwe struc tuur een goede bijdrage te leveren aan het optimaliseren van de hele supply chain van HNS. Afstemmen Vanwege de nieuwe magazijnindeling in Zoeterwoude - die minder voorraad toestaat - moeten de aanvoer van materialen, productie en afvoer in containers steeds beter in elkaar pas sen. "Daaraan werken we samen met EVM en DCS", zegt Robin. "We bela den zo veel mogelijk productie direct vanaf de baan in containers." De teruggang in capaciteit op Colonne 1 en de combinatie van de lijnen 2, 3 en 7 maakt het mogelijk de capaci teit in het komende jaar beter te laten aansluiten bij de vraag. "Voor OS betekent dit dat we de productie opdrachten heel goed moeten afstemmen met de Brouwerij. Alleen zo kunnen we de opdrachten met elkaar uitvoeren, zonder bijvoorbeeld extra uitzendkrachten in te huren. Daarmee zetten we weer een stapje in het verlagen van de ketenkosten."

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 4