EQS-6 nog in ontwikkeling Op het verkeerde been Een gezond en veilig 2004 Heineken Nederland Supply 3 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Het jaar is bijna een maand oud en de stille dagen rond kerst lijken alweer ver weg. Ongetwijfeld heeft menigeen bij het begin van het nieu we jaar de nodige goede voornemens gemaakt. Die voornemens variëren van stoppen met roken, minder eten tot meer sporten et cetera. Wat vaak wordt vergeten, is dat een gedegen veiligheidsbesef ook kan bijdragen aan een goede gezondheid. Mijn voornemen is om meer dan voorheen gebruikelijk was, de nadruk te leggen op veiligheid in en buiten ons werk. Veiligheid wordt vaak erva ren als een 'gedoe'. Even dit vast draaien zonder een ladder goed te borgen, even snel dat doen zonder een ondertekende 'Veiligwerk'-ver- gunning. Even zus en even zo; een oud rood labeltje hier en een niet ingevuld rood labeltje daar. Het is allemaal te begrijpen en meestal gebeurt er niks ernstigs. We moeten echter goed beseffen: veiligheids voorschriften zijn er niet voor niets. Een gedoe? Ja, soms wel, maar het moet. Laten we ons in 2004 allemaal extra bewust zijn van Veilig Werken en alle procedures die erbij horen. Ik ben erg blij met de extra aandacht die er bij Brouwen en Energie op dit moment aan Veilig Werken wordt gegeven. Ik ben ervan overtuigd dat als we dit volhouden, we met een gerust hart kunnen zeggen: een gezond en veilig 2004. Hein van Dort Eind oktober waren de laatste testen van de nieuwe versie van ons Elektronisch Kwaliteit Systeem (EQS-6). Op een paar punten na werkte het systeem naar behoren. Ondanks deze punten werd al wel besloten dat de nieuwe versie van EQS live kon gaan. Voor de Brouwerij in Zoeterwoude betekende dat de procedures opnieuw zouden worden gerang schikt en dat er een begin werd gemaakt met het invoeren van werk instructies, opleidingsmodules, for mulieren en dergelijke. De leverancier had ondertussen ook niet stilgezeten. De openstaande pun ten waren verwerkt in een nieuwe 'template'. Met deze nieuwe 'templa te' was het EQS geüpdate. Na de update bleek echter dat het systeem nog niet foutloos werkte. Na overleg is daarom besloten voorlopig de ont wikkelingen van EQS stil te leggen en uit te zoeken waar de problemen lig gen. Eind januari wordt het plan van aanpak verwacht. Gezien al onze procedures die in EQS zitten, is het van belang datje wel toegang krijgt tot EQS. In week 5 kun je een mail verwachten met een link naar het nieuwe EQS-6. Zolang de problemen met EQS niet zijn opgelost krijgt iedereen leesrechten. Wanneer we van alle functionaliteiten van EQS kunnen gebruikmaken, is op dit moment onbekend. Hans Aalbers, Bedrijfstechnologische Dienst Sinds 16 januari is weer een nieuwe variant van de Biertje?-commercials op de televisie te zien. De titel van de film is 'Legend'. Het is de afdeling Marketing van Heineken weer gelukt om binnen de Biertje?-campagne met een verrassend andere commercial te komen. De kijker wordt in dit geval op het verkeerde been gezet, omdat het begin van de commercial lijkt op de 'trailer' van een nieuwe bioscoopfilm. Hierdoor is het verrassingseffect groot op het moment dat duidelijk wordt dat het een Heineken-reclame is.

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 3