175 rouwerij waterkelder Renovatie Heineken - r». -» .■scar - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude 1 Renovatie waterkelder 2 Bezoek van de heer Ruys 3 EQS-6 nog in ontwikkeling 4 De afdeling Operations Scheduling 28 januari 2004 Jaargang 8 5 Continu Verbetergroep Palletiser 6 De S&B-commissie 7 Record bij Brouwen 8 Bedrijfskleding is uitgeleverd zodanig slecht geworden dat beslo ten is die kelder inwendig van een nieuwe coating te voorzien. Na wat onderzoek bij verschillende bedrijven is besloten om de kelder van een coating te voorzien die ook in vele waterbunkers wordt toegepast bij het waterleidingbedrijf Hydron. Een con cept dus, dat zich al heeft bewezen en aan alle wettelijke eisen voldoet. Vanaf september tot en met eind december 2003 is de firma Vorrinck in de kelder aan het werk geweest. De werkzaamheden bestonden uit het verwijderen van de oude coating, wat door middel van stralen met grit werd gerealiseerd. Vervolgens werd de nieuwe coating aangebracht. Op zich een enorm karwei, waarbij ik mijn petje afneem voor de mensen die daar aan het werk zijn geweest. Hans Wesselingh van de Bouwkundige Werkplaats coördineerde de werk zaamheden. We hebben met groot vertrouwen de kelder 8 januari weer in bedrijf genomen. Wim Schaap, procestechnoloog Dagdienst Energie Nederland Supply Water, wat kan je ermee? Als Heineken Brouwerij weten we dat wel. Per jaar nemen we zo'n kleine 4 miljard liter van het waterleidingbedrijf af, om vervolgens een kwart daarvan om te zetten in Heerlijk Helder Heineken. Per uur komt er gemid deld zo'n 450 m3 de Brouwerij binnen. Het waterleverende bedrijf heeft baat bij een zo constant mogelijke afname. Heineken wil graag, als de waterleve rantie even stil valt, dat de Brouwerij niet direct droog staat. Om dat te kunnen realiseren zijn er twee water bunkers, van elk 2.000 m3 inhoud, op het terrein aanwezig. Heineken stelt hoge eisen aan de kwaliteit van het water. Het zal dus duidelijk zijn dat de bunkers ook in goede staat moeten zijn, om onder meer de microbiologi sche kwaliteit te kunnen waarborgen. Een van de twee waterbunkers was

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 1