25-jarig jubileum Mare Diels Rookbeleid vanaf 1 januari 2004 Heineken 7 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Mare Diels, procestechnoloog Brouwen/Filtratie/ Gist, was 4 september 25 jaar bij Heineken in dienst, waarvoor 7 oktober een receptie was gepland. Om gezondheidsredenen was het voor Mare niet mogelijk om op die datum zijn feestje te vieren. Uiteindelijk werd dit jubileum 29 ok tober alsnog gevierd en kwam een groot aantal collega's naar de Van Swietenzaal, waar Mare en zijn gezin en een vrolijk rondkruipende klein dochter van harte welkom werden geheten. Speciaal voor deze gelegen heid waren Marc's vader en schoon moeder uit België overgekomen. Dini Bouwmeester sprak Mare toe en stond stil bij zijn loopbaan. Ze roem de zijn vermogen om tot in de details te gaan en soms zelfs de details daarvan op te noemen. Namens de afdeling kreeg Mare een envelop en een schemerlampje aangeboden. Dat laatste omdat hij achter de pc in een donker kantoor was gesignaleerd. Tot slot kwam Mare zelf aan het woord. Hij vertelde dat hij lang had getwijfeld of hij zijn jubileum officieel zou vieren. Uiteindelijk besloot hij om het wel te doen, omdat hij daarmee ook het einde van een periode wilde vieren, waarin hij veel gezondheids problemen heeft gehad. Mare be dankte alle collega's voor de steun die hij in die periode van hen mocht ontvangen en hun bereidheid om zijn werk waar te nemen. Op die woor den volgde een toost en een gezel lige receptie. Jaap de Boer, rayonmanager Brouwen/Filtratie Het zal niemand ontgaan zijn dat per 1 januari in Nederland de Tabakswet op de werkplek is ingevoerd. Hierbij dient de werkgever zodanige maatregelen te nemen dat werknemers in staat worden gesteld hun werkzaamheden te verrich ten zonder daarbij hinder of overlast van roken door anderen te ondervinden. Hiernaast vindt u de nieuwe rookre- gels zoals die voor de Brouwerij en DCS Zoeterwoude gelden. Deze staan ook op de publicatieborden. Het HNB- rookbeleid is overigens ook na te lezen op het BrowseHuis. Na voorlopig overleg met de Ondernemingsraden Zoeterwoude en DCS is voor het brouwerijterrein het volgende overeengekomen: Het algemene rookverbod geldt voor iedereen die zich binnen een van de gebouwen op het brouwe rijterrein bevindt (ook derden, buitenfirma's, et cetera) Voorlopige ruimtes waar roken is toegestaan zijn apart en expliciet door de bedrijfsleiding aangege ven. Geen signalering niet roken! Op de mededelingenborden is nader aangegeven wat de aange wezen rookruimtes zijn. In januari zullen na nader overleg met de OR de definitieve ruimtes worden aangewezen. Het gedeelte achter in het Bedrijfsrestaurant wordt rookge deelte, het gedeelte voorin wordt de rookvrije ruimte. Roken is in principe alleen toege staan indien de voortgang van het werk niet wordt belemmerd. In 2004 zullen periodiek met de OR evaluaties plaatsvinden en wordt - indien nodig - het beleid aangescherpt. De brochure 'Stoppen met roken' is beschikbaar. Tijdens officiële gelegenheden mag er worden gerookt in de Ontvangstruimte van het Brouwerijkantoor en in de bar op de derde etage. Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 7