I Arco van Ipenburg verruilt Brouwerij voor Experience 25 jaar in dienst Ondernemingsraad Zoeterwoude 6 Negentien jaar werkte hij bij de Brouwerij in Zoeterwoude en meer dan de helft van die periode is hij al actief in verschillende ondernemingsraden. Nu is het tijd voor iets nieuws. Arco van Ipenburg is 5 januari begonnen als medewerker Hospitality bij de Heineken Experience in Amsterdam. Het vertrek uit Zoeterwoude gaat hem aan het hart. 18 december was zijn laat ste werkdag. "Ik ga met een lach en een traan." Arco begon zijn Heineken-loopbaan op Colonne 2. Vervolgens is hij via de fus- tenlijn bij het Bedrijfsrestaurant terecht gekomen en daar is hij tot op heden gebleven, al is hij er niet vaak lijfelijk te vinden. Twee jaar nadat hij bij het Bedrijfsrestaurant begon, werd Arco lid van de Ondernemingsraad in Arco van Ipenburg Zoeterwoude en sindsdien is hij op dat gebied alleen maar actiever geworden. Hij was lid van de GOR en zit momenteel in de OR, COR en EOR. "Ik ben inmiddels ruim tien jaar in de verschillende onder nemingsraden actief en heb het voor recht gehad te mogen meepraten over bijzondere projecten binnen Heineken. 'Mensen maken Heineken' bijvoorbeeld, CAO a la Carte, de integratie van de Brand Bierbrouwerij en ORBA. Voor onze achterban heb ik een goed woord je kunnen doen bij de directie en de Raad van Bestuur. Het enige minpuntje is dat ik nooit met mevrouw Heineken of mevrouw de Carvalho-Heineken heb gesproken." Weddenschappen Zoveel jaren in de Brouwerij en in al die ondernemingsraden brengen natuurlijk leuke en minder leuke dingen met zich mee. Ook voor Arco. "Een goede vriend en collega kwam te overlijden. Daarmee heb ik het erg moeilijk gehad. Ik werkte met hem, we zagen elkaar naast het werk en gingen samen op vakantie. Ook de huidige reorganisaties zorgen voor moeilijke momenten. Beslissingen zijn misschien goed voor de organisatie, maar emotioneel zwaar voor de betrok kenen en ook voor OR-leden. Een van de hoogtepunten was de VGWM-cursus 1 februari 2004 A.W. Lenting Colonne 1B Ploeg E Binnenland J. Stolk Bouwbureau HNS die ik samen met Tonny Brand en de ambtelijk secretaris van de COR heb georganiseerd voor alle Heineken-mede- werkers die daarmee binnen de OR te maken hadden. Wat ik ook nooit zal vergeten is de keer dat ik in Polen was voor de EOR en Nico Nusmeier, voor malig brouwerijmanager, speciaal naar Warschau kwam om even een uurtje bij te praten." Desondanks is het moment voor een nieuwe uitdaging aangebroken en Arco heeft er zin in. "ledereen is van harte welkom in Amsterdam en krijgt van mij een biertje extra. Ik ben en blijf tenslotte een brouwerijmedewerker." En de OR? Arco's voormalige OR-colle- ga's hebben al weddenschappen lopen over de vraag hoe lang het duurt voor hij tóch weer actief wordt in de mede zeggenschap. Arco zelf besluit: "Voorlopig niet. Maar ik zeg nooit 'nooit'." Hein van Dort en Arco tijdens zijn afscheidsborrel

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 6