Contacten met leveranciers uitsluitend via Heineken-contactpersonen Afscheid Koos Freke 4 In het afgelopen jaar heeft de bedrijfsleiding wederom een leveranciersmiddag gehouden om samen met die leveranciers goede, werkbare afspraken te maken. Eén van deze afspraken ging over de Heineken-contactpersonen. Want zij zijn in eerste instantie verantwoordelijk voor de werkzaamheden die een leverancier op het brou werijterrein verricht. Als een leverancier of een aanne mer op de Brouwerij met een klus begint, zijn er meerdere afspraken gemaakt. Uiteraard eerst over de kwaliteit en de prijs. Daarnaast ech ter ook over de wijze waarop het werk wordt gedaan. Zijn er speciale werktuigen nodig, zoals steigers, of verwacht de leverancier iets van Heineken en zo ja, wat en wanneer? Maar misschien ook wel over de uren waarin mag of moet worden gewerkt. Wat voor maatregelen moet de aannemer nemen? Waar kan de leverancier met zijn vragen terecht en is die Heineken- medewerker bevoegd om die aan wijzingen te geven? Als er bijvoorbeeld aan mij zou wor den gevraagd of op een grasveld 80 cm of 1,5 meter diep mag worden gegraven, zou ik heel gauw zeggen: 'ja, doe maar'. Maar stuiten ze dan op een riolering of een 10.000-volt kabel? Dat is iets watje wel heel zeker moet weten voordatje ant woord geeft. De contactpersoon van de aannemer of leverancier weet al die dingen op zijn eigen vakgebied. Als er iets aan je wordt gevraagd en je bent zelf geen contactpersoon, zeg dan ook datje het niet weet. Verwijs de vraagsteller naar de juiste persoon en laatje niets wijsmaken, want hij wéét wie zijn contactpersoon is. Dat staat altijd in de werkopdracht die Heineken schriftelijk aan hem ver strekt. Momenteel zijn er zo'n vijftig contactpersonen op de Brouwerij Zoeterwoude benoemd. Zij alleen zijn bevoegd om de leveranciers opdrach ten te verstrekken, vragen te beant woorden en hen aanwijzingen te geven omtrent de juiste werkwijze. In een aantal workshops is dit met al die contactpersonen doorgenomen. Zij weten nu bij uitstek hoe op verant woorde wijze werk en personen moe ten worden ingehuurd. Ik weet het zelf ook wel: we zijn altijd gauw geneigd om te helpen, zeker naar onze leveranciers toe. Doe dat niet, maar verwijs altijd naar de contact persoon. Henk Arens, afdeling Opleidingen Koos Freke heeft vrijdag 19 december in verband met en bloemen voor zijn vrouw. Omdat Koos in februari het bereiken van zijn VUT-leeftijd, onder het genot van een drankje en hapje, afscheid genomen van zijn collega's. Hij heeft de laatste jaren bij stortbier vele flessen in de crusher verwerkt. Koos komt nog uit het tijdperk van niet praten maar werken, vandaar dat hij ook vervend supporter is van Feijenoord (geen woor den, maar daden). Zijn teamleider Sjaak Batelaan sprak Koos toe en overhandigde hem een cadeaubon 2004 ook 25 jaar in dienst van Heineken is, reikte Arie van Dijk hem de daarbij behorende speld uit. Wij wensen Koos nog veel gezonde jaren toe en hopen dat hij zijn tijd goed kan invullen. Ger Burgers, Platenwasserij

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 4