Een stormachtig 2003 ZEKER VAST /T Trots Heineken 3 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Inmiddels zitten de nieuwjaarsrecep ties er weer op en hebben we elkaar het beste toegewenst voor het komende jaar. 2003 was voor onze Brouwerij niet gemakkelijk en ook in 2004 zullen we alle zeilen moeten bijzetten. Toch wil ik nog een paar zaken noemen waarop we met z'n allen trots kunnen zijn. We hebben een van de meest inge wikkelde dossiers die ons al sinds 1986 achtervolgt succesvol kunnen afsluiten. Er is namelijk een oplossing gevonden voor het cadmiumhou- dend granulaat. Het was verheugend in een kritische krant te kunnen lezen dat Heineken haar ereschuld heeft ingelost. Wat de Container Terminal Alphen betreft, hebben we na intensief overleg met de Provincie, het Rijk en uiteinde lijk ook de Gemeente Rotterdam, eind 2003 een beslissing genomen en 'ja' gezegd tegen de exploitatie van deze terminal. Een geheel nieuw project, het zogenoemde Euro Demand Point, is vooral het laatste kwartaal uitvoerig aan de orde geweest. Samen met de nodige andere werkmaatschappijen (onder meer Heineken USA) is besloten hiermee een start te maken. HNS (DCS) gaat ervoor zorgen dat speciaalbieren, zoals Polaner, Fischer en Affligem, via Nederland in Amerika worden gedistri bueerd. DCS heeft ook bewezen organisatorisch zeer efficiënt en effectief te kunnen zijn. Samen met de ploegen en de OR DCS hebben we kans gezien de produc tiviteit drastisch te verhogen en ook de flexibiliteit enorm te verbeteren. Op de valreep van 2003 zijn de eerste twee Zoeterwoudse DCS-ers naar Den Bosch gegaan om daar een tekort in de bezetting op te lossen. Met een derge lijke inzet kunnen we de toekomst vol vertrouwen tegemoet zien. Fred Flolvast vervolg van pagina 1 Kees Zuyderduyn zijn of worden is daarvan een gevolg, iets wat we allemaal niet willen. Maar het zijn noodzakelijke stappen om in de toekomst te kunnen blijven mee draaien. Deze boventallige collega's verdienen waardering, steun en respect omdat zij ook degenen zijn die Heineken hebben geholpen om groot te worden. De zestien leden van de OR hebben het afgelopen jaar hun best gedaan om uw belangen zo goed mogelijk te vertegenwoordigen en dat blijven we in het komende jaar ook doen. En ook al ziet de toe komst er nog steeds niet zonnig uit, we gaan er positief tegenaan. Het glas is niet half leeg, maar half vol! We hebben jullie daarbij wel nodig. Als er dingen spelen, laat het ons weten en ga er niet op voorhand van uit dat het allemaal toch geen zin heeft. Als jullie hardop denken, kun nen wij met jullie meedenken." Met de afsluitende woorden: "allen een opbouwend en collegiaal 2004", sloot Kees zijn verhaal af en was het tijd om met een biertje te proosten op een nieuwjaar. Na een proost op het nieuwe jaar nam de voorzitter van de OR, Kees Zuyderduyn, plaats achter de micro foon om samen met de aanwezigen terug te kijken naar het afgelopen jaar en vooruit te kijken naar de toe komst. Volgens hem was 2003 vooral stormachtig. "Een jaar zoals we dat niet bij Heineken zijn gewend. Dalende binnenlandomzetten, interne concurrentie, stagnatie van de omzet in Amerika, de eerste aanzet tot flexi bel werken en kostenbesparing, wat onder meer gepaard ging met het schrappen van arbeidsplaatsen. Als medezeggenschap is er in deze tijd eigenlijk niet veel te winnen, maar je moet proberen de schade zo beperkt mogelijk te houden, je werk zo goed mogelijk uit te voeren en meedenken of we de zaken iets slimmer kunnen aanpakken. De vele adviesaanvragen vertelden ons een pijnlijk maar duide lijk verhaal. Collega's die boventallig Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 3