I Guno Bottse 25 jaar in dienst Ondernemingsraad Advies- en instemmingsaanvragen Zoeterwoude Het einde van het jaar nadert en voor de OR was vooral het laatste kwartaal er eentje die we drie dubbel hebben doorgemaakt. Na de vakantiepe riode kregen we een X-aantal advies- en instem mingsaanvragen, die we binnen zeer korte ter mijn moesten behandelen. Deze tijdsdruk werd opgelegd door de financiële situatie en de concur rentiepositie van de Brouwerij Zoeterwoude binnen Heineken en op de biermarkt. Kosten omlaag en arbeidsproductiviteit omhoog is het motto dat door de Raad van Bestuur is opgelegd. Diverse plannen werden bekeken, sommige werden beoor deeld en te licht bevonden, andere moesten doorgang vinden, niet recht som dan linksom. De druk die de beleidsmakers op de verschillende OR-en legden was hoog en daarnaast wil ook de achterban weten waar ze aan toe zijn in de komende periode. Nu zijn we zover dat we verschillende advies- en instemmingsaanvragen hebben afge rond. Dit betekent niet dat we achter over gaan zitten en wachten op wat komen gaat. We hebben met de bestuurders afge sproken dat elke advies- en instem- mingsaanvraag door vastgestelde evaluatiemomenten op voortgang besproken gaat worden. Dit betekent dat jullie als onze achterban regelma tig gehoord gaan worden, in welke vorm dan ook. Middels infosessies, hoorsessies, via mail of gewoon op de werkvloer. Jullie weten waar het goed en fout gaat of waar aansturing nodig is. Laat het ons weten zodat wij op de juiste overlegmomenten dit met de bestuurders kunnen bediscussiëren. Natuurlijk hebben we niet iedereen tevreden kunnen stellen, daar waren sommige adviesaanvragen te ingrij pend en dwingend voor. Waren deze adviesaanvragen door ons niet behandeld of negatief beantwoord, dan hadden we onszelf als Brouwerij Zoeterwoude in onze vingers gesne den en waren er wellicht veel zwaar dere maatregelen opgelegd. Wij wil len jullie bedanken voor het begrip dat we wat vaker van onze werkplek waren dan normaal, om dit allemaal snel en zo nauwkeurig mogelijk te realiseren. In de toekomst zal het waarschijnlijk nog wel een aantal keer nodig zijn, alleen hopelijk niet zo extreem zoals de afgelopen perio de het geval was. De Ondernemingsraad Zoeterwoude wil iedereen op deze Brouwerij fijne feestdagen en een voorspoedig 2004 toewensen. De Ondernemingsraad Woensdagmiddag 19 november was het om 17.00 uur een gezellige druk te in de CCK. Guno Bottse vierde zijn 25-jarig jubileum bij Heineken. Dini Bouwmeester sprak de jubilaris toe. Eigenlijk was dat haar tweede toe spraak voor Guno. De eerste keer gebeurde het twee weken daarvoor, tijdens de afdelingsdag in De Hooiberg. Guno kreeg daar als enige, persoonlijk van Dini, een foto van de Brouwerij overhandigd. De dag daar voor was namelijk de dag waarop hij jubileerde. De andere aanwezigen kregen na afloop ook zo'n foto mee. In haar tweede toespraak vertelde Dini dat Guno nog maar een paar jaar geleden de belangrijke overstap van brouwoperator A naar brouw- operator B had gemaakt. Dat was een belangrijke en goede stap, want in de toekomst zal een brouwopera tor alleen brouwoperator A zijn, als hij in opleiding is. Tot slot sprak Guno de menigte toe. Hij zei met veel ple zier in deze ploeg te werken en sprak de hoop uit dat dat nog lang zo blijft. Jaap de Boer

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 6