TPM kick off Gerard Bonte 25 jaar in dienst Hierbij was het belangrijk te leren dat schoonmaken ook een vorm van onderhoud is, die veel mankementen kan voorkomen. Herinnert u zich de foto's nog in het vorige nummer van Leven in de Brouwerij? Deze vieze onderdelen zijn op de tweede dag helemaal grondig schoongemaakt. Maar liefst 161 labels werden er opgehangen, op plaatsen waar iets niet in orde was. Die labels zullen binnenkort allemaal worden opgelost. Na een grote schoonmaak, Total Clean Out genaamd, is het heel gemakkelijk om in de machine lekkages en vervui lingsbronnen op te sporen. Als die dan worden opgelost, behoren moge lijke storingen die daaruit zouden kunnen ontstaan, tot het verleden. Zodoende wordt het werk voor ons plezieriger en makkelijker. Immers: een probleem voorgoed opgelost, geeft minder werk! Op 5 en 6 november heeft de kick off van Total Productive Management (TPM) op de Multipacker van Colonne 51 plaatsgevonden. Aanwezig waren de multipackeroperators en colonnetechnici uit ploeg E, die de Multipacker als aandachtsgebied hebben. En verder teamleiders, operators van de andere ploegen en de onderhoudsteams. Onze brouwerijmanager, Hein van Dort, benadrukte in zijn openings speech hoe belangrijk TPM wel voor ons allemaal is. De presentaties wer den verzorgd door het TPM-team van Zoeterwoude, samen met HTS. De eerste dag was geheel gevuld met theorie over TPM en wat het voor ons zal gaan betekenen. TPM werkt met verschillende aandachtsgebieden, pilaren genaamd. In eerste instantie hebben wij ons op de pilaar Autonoom Onderhoud gericht. Gerard Bonte was 1 september 25 jaar in dienst. Hij heeft gekozen om dit op alternatieve wijze te vieren met zijn huidige collega's van de Platenwasserij. Gerard staat al 25 jaar bekend om zijn grappen en grol len, eerst op Colonne 1 en nu op de Platenwasserij. Hij heeft jaren op Colonne 1 de etiketteermachines onder zijn hoede gehad. Tijdens revi sie was Gerard de aangewezen per soon om alle grijperunits te repare ren en af te stellen. Nu zijn wij zeer content met zijn werkzaamheden op de Platenwasserij. Op 28 oktober zijn, in het bijzijn van collega's en teamleiders, de bij dit jubileum behorende attributen door Ed van Willegen, subunitmanager Verpakken, uitgereikt en opgespeld. Ger Burgers

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 4