Snelheidsactie op brouwerij terrein succesvol 37,5-jarig jubileum Jan Mollenbrok 6 Vanaf hier 30 kilometer per uur... In september is er een actie gestart om de snel heid op het brouwerijterrein meer te beheersen, zoals u in Leven in de Brouwerij nummer 167 heeft kunnen lezen. De actie is naar tevreden heid verlopen, want het verantwoordelijkheidsge voel met betrekking tot de toegestane snelheid van 30 km per uur is duidelijk toegenomen. De reden tot deze actie waren de klachten over extreme snelheden op het terrein met de daaraan gekoppel de onveiligheid. Verder speelt geluidsoverlast een belangrijke rol, met name het vrachtvervoer is een belangrijke bron van overlast. Op een aantal locaties op het brouwerij terrein zitten we al dicht tegen de maximum norm aan. Gedurende de snelheidsactie heeft de lichtkrant voor het poortgebouw alle bezoekers aan het brouwerijterrein nog eens extra op de hier geldende maximum snelheid geattendeerd. De controles zijn vooral visueel uitgevoerd en met behulp van de bedrijfswagen (504). Er is gepost, gevolgd met de 504 en rondgereden met 30 km per uur, om het goede voorbeeld te geven. De snelheid is omlaag gegaan De hele actie was gericht op het appelleren aan verantwoordelijkheid met betrekking tot te hard rijden op het terrein. Over het algemeen waren de reacties van personen die aange sproken werden positief/sportief. Helaas waren het voornamelijk de notoire hardrijders die minder spor tief in hun reacties waren: 'hoe kun je dat nou zien', et cetera. Dat de actie werkt, is te merken aan het aantal overtredingen. Aan het begin van de actie werden gemiddeld zes tot acht personen aangesproken tijdens de halfuurscontroles. Inmiddels zijn dat er nog enkele per controle. Waarneembaar voor iedereen is dat de snelheid op het brouwerijterrein bij alle type vervoer omlaag is gegaan. Met name al het container vervoer is aanzienlijk rustiger gaan rijden, mede met de hulp van DCS. Om het huidige resultaat vast te hou den blijven er aparte snelheidscon troles standaard worden uitgevoerd. Namens het team Bewaking Beveiliging, Fluud van der Poel Zondag 16 november wasjan Mollenbrok, taakteammedewerker DCS, 37,5 jaar in dienst bij Heineken. Jan had gekozen voor een alternatie ve viering samen met zijn collega's, op donderdag 13 november. Een gedenkwaardige dag, wanneer je beseft dat veel van onze collega's deze diensttijd niet vol kunnen of zul- eens 37,5 jaar er niet in zullen zitten. len maken. De speld en de daarbij behorende envelop werden uitgereikt door teamleider Joop Dol, die onder het genot van een hapje en drankje (kof fie of een frisje) memoreerde dat nog Joop wenste hem daarom nog veel geluk en voorspoed in de resterende tijd bij de firma Heineken. Aad van Duijn, Garage DCS De bijbehorende speld... en felicitaties voor Jan Mollenbrok

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 6