Jaarlijkse ammoniakoefening Hans gefeliciteerd! 8 De redactie: Karin Jansen (Brouwen) tst. 6321, Frea Lodewijk (Bouw bureau HNS) tst. 6099, Renske de Laat (Lasswell Communication Events) tst. 7074 of 06-53346447, Manon van Veenendaal (Verpakken) tst. 7216, Carola Verkerk (Interne Dienst Bedrijf/BTD-UC) tst. 7221/6452 Het redactieadres: Renske de Laat, BK 2.15, Z/Wou. E-mailadres: Leven in de Brouwerij De inleverdatum: Het volgende nummer van Leven in de Brouwerij verschijnt 3 december 2003. Teksten en foto's kunnen tot en met vrijdag 21 november 2003 worden ingeleverd. Op de ventilator wordt water gespoten In samenwerking met de Bedrijfs Hulp Verlening Heineken (BHV) en de brandweer Leiden vond 30 oktober de jaarlijkse ammoniakoefening op de Brouwerij plaats. De BHV-organisatie, die uit afdelings- BHV'ers, de Bedrijfsbrandweer, calamiteitencoördinatoren en com municatiecoördinatoren bestaat, organiseert deze oefening ieder jaar omdat Heineken ammoniak (NH3) in koelinstallaties gebruikt. Om de oefening zo echt mogelijk te maken, wordt altijd een situatie in scène gezet, die er dit jaar als volgt uitzag. Tijdens werkzaamheden in de Centrale Koeling (GB-36) lieten twee steigerbouwers een steigerdeel op een leiding van de brouwwater- koelers vallen. Hierdoor ontstond een ammoniaklekkage. De beide steiger bouwers raakten bedwelmd door de NH3 en vielen. Direct na het alarm werd de installa tie automatisch ingeblokt om zo de lekkage tot een minimum te beper ken. Binnen vijf minuten was de Bedrijfsbrandweer, onder leiding van bevelvoerder Dennis van Strater, ter plaatse. Kort daarop volgden de brandweer Leiden en de BHV'ers van diverse afdelingen. Het doel van de oefening was om de slachtoffers binnen een gestelde tijd in veiligheid te brengen en water op de gaswolk te spuiten. Tevens moest de samenwerking tussen alle betrok kenen goed verlopen. Verschillende rapporteurs hielden nauwgezet bij wat er gebeurde. Gegevens die later nog van pas zullen komen bij een vol gende oefening of echte calamiteit. De oefening was zeer leerzaam voor de gehele BHV-organisatie. Fred van Leeuwen, hoofd BHV Hans Hazenoot, werkzaam als opera tor Verpakken op Colonne 9 in ploeg A, is zaterdag 25 oktober geslaagd voorde Lotus Opleiding. Na 2,5 jaar hard studeren, is hij nu gediplomeerd Lotusslachtoffer. Van harte gefeliciteerd met dit behaalde diploma. We hopen nog vaak 'gebruik' van je te maken als slachtoffer! Marius van de Bent Dirk Blom Fred van Leeuwen Aad van der Meer Carola Verkerk Hans tijdens de ammoniakoefening

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 8