Brandweertraining in Nigeria 25 jaar in dienst *1 m k o vr~i i ï~t\ 4 Dinsdag 23 september vertrok ik naar Nigeria om daar een brandweeropleiding te verzorgen. De reis naar Nigeria, via vliegveld Charles de Gaulle naar Port Harcourt en vervolgens nog vijf uur met de bus naar Enugu, was chaotisch. Bij het vliegveld van Charles de Gaulle waren ze mijn boardingcard kwijt en bij het vliegveld van Port Harcourt moesten mijn koffer en mijn handbaga ge geheel open. De busreis (onder begeleiding van twee militairen) naar Enugu door Port Harcourt was ongelofelijk. Wat een slechte wegen hier en wat een handel langs de kant van de weg. Maar eenmaal door Port Harcourt zag je het mooie Nigeria. Ik arriveerde op woensdag om 13.00 uur bij het hotel en om 14.00 uur was ik al op de AMA-site (van Nigerian Brewery) met Rafael bezig voor een indeling van de lessen die ik ging geven en de groepen. De eerste donderdag zou de hele groep komen en daarna verdeeld in twee groepen van ieder twee weken. Ik kreeg de groepen alleen 's morgens van acht uur tot half een. In de middag werkte ik aan de brandweerauto, de indeling van de garage en het opzetten van de BHV- organisatie. Na deze eerste bespreking met Rafael zijn we de brandweerauto gaan bekijken en hebben we de schade opgenomen die de auto tijdens de reis had opgelopen. Het meeste hiervan was al doorgegeven en ik had de ver vangende onderdelen meegenomen in mijn koffer. Daarna ben ik voorgesteld aan René Brand en Ron Knuist. Daar werd beslist dat ik voor de reis van het hotel naar de Brouwerij en weer terug naar het hotel iedere dag in dezelfde auto was ingedeeld bij de werknemers van de firma Royal Haskoning. Na deze eerste kennismaking heb ik met Rafael over de Brouwerij gelopen. Het is een schitterende Brouwerij! Om 19.00 uur terug naar het hotel in het donker door de dorpen, wat ook weer erg leuk en spannend was. Het bleef chaotisch, dat is bijna niet te vertellen. Het is daar om 06.30 uur licht en om 18.30 uur is het ook gelijk donker. Mijn kamer was goed en het hotel lag heel mooi. Ik lag die eerste dag om 22.00 uur geheel uitge teld in bed. Donderdag om 06.00 uur wakker voor de eerste dag naar de Brouwerij en om 08.00 uur kwam de groep binnen voor de eerste lesdag. Ongeveer dertig man, waarbij ook de de BHV'ers zaten, die ze daar ground controls noemen. Zij zou den de BHV-organisatie opzetten. Wel spannend om gelijk in het Engels de groep toe te spreken en te vertellen watje van plan bent te gaan doen in de komende maand. Het werd een leuke eerste dag. Uiteraard de brandweerau to aan hen laten zien en uitgelegd hoe hij werkt en wat erbij hoort zoals adem- 1 december 2003 J.W.C. van der Ploeg Colonne 51, ploeg D 6 december M.A. Kalian rayon Brouwen, ploeg 3

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 4