25-jarig jubileum Jan van der Kraan Ondernemingsraad VGWM cursus Zoeterwoude 6 Van 6 tot 8 oktober vond de jaarlijkse landelijke cursus van de VGWM-commissie van de COR plaats. Daarbij werden de VGWM-commissies van de verschillende ondernemingsraden van Heineken bijgepraat over verschillende onder werpen zoals Arbo-dienst, Wet Poortwachter, Arbo-wetgeving en BHV-zaken. Ook werd er een opdracht gegeven die luidde: 'hoe wordt, vol gens u, in de organisatie omgegaan met VGWM, in het licht van alle reorganisaties en bezuini gingsslagen?' We begonnen maandagavond met een verslag van de diverse VGWM-commis- sie's van Heineken over wat er het afgelopen jaar zoal is gebeurd op de diverse vestigingen. Na dit (voorstel-) rondje werd de opdracht besproken en werden er aantekeningen gemaakt om de uitkomsten te bespreken met de heer De Ridder, directeur HNB, die op de derde dag met ons in discussie zou treden over dit onderwerp. De tweede dag begon met een presen tatie over de Arbo-dienst door mevrouw Van den Broek. Onderdeel van de presentatie was een opdracht waarbij we een werkplek ergonomisch moesten inrichten en welke voorwaar den daarbij een rol spelen, 's Middags stond het onderwerp bedrijfshulpverle ning (BHV) op het programma. Bart van Eunen is dan de man die ons door het land van de veiligheidsvoorschrif ten kan leiden. Hij vertelde ons over de stand van zaken op dit moment binnen de organisatie en de verschillende functies binnen de BHV-organisatie. Later kwamen Hans Olthoff (hoofd Arbeidszaken), Irene Steenwelle (juris te Arbeidszaken) en Karei Mensing (reïntegratiecoördinator). Zij kwamen ons vertellen over de hoed en de rand van de Wet Verbetering Poortwachter en hoe het reïntegreren na een afwe zigheid zal gaan verlopen. Vervolgens kwam het reïntegratiebureau Randstad Rentree ons iets vertellen over hun rol in de Wet Verbetering Poortwachter, zoals het begeleiden van medewerkers die langer dan een jaar ziek zijn. De derde dag begon met een presen tatie van Rudie Dikken (juriste Arbeidszaken). Zij vertelde over de Arbo-monitorgroep, een groep die vanuit de directie het Arbo-beleid moet gaan coördineren. De heer Nijboer, een externe deskundige, nam de spreekstoel over en vertelde wat een Risico Inventarisatie Evaluatie (RI&E) is en hoe hierin een tevreden- heidsonderzoek terug te vinden is. Tot slot van de cursus kwam de heer De Ridder en hebben we een discussie gevoerd over Arbo en reorganisatie. Onze vraag aan hem was: in hoeverre is dit nog allemaal conform de afspra ken en is het een en ander nog wei te behappen voor de medewerker en de organisatie? De heer De Ridder kon ons goede informatie geven en onze vraagtekens weghalen of meenemen naar de bestuurders. Het was een goede en informatieve cursus waarin wij de andere VGWM-leden van andere vesti gingen hebben leren kennen. Daarbij hebben we veel informatie opgedaan die we goed kunnen gebruiken voor de komende jaren. De VGWM-commissie OF! Zoeterwoude Jan van der Kraan is 16 oktober 1978 bij Heineken Zoeterwoude in dienst getreden als bedieningsman op Colonne 1. Daarna heeft Jan enkele uit stapjes gemaakt naar de Export-colon nes, in volgorde Colonne 5 en 3. Vanaf de opstart van Colonne 6, is Jan werk zaam op de bussenlijn en dat doet hij met veel inzet en plezier. Inmiddels is Jan 25 jaar in dienst bij Heineken. Ter ere daarvan kreeg hij maandag 27 oktober uit handen van Ed van Willegen de verdiende gouden speld opgestoken. In aanwezigheid van Remco, Dirk, Jean, Vincent, Henriëtte en Frans hebben we onder het genot van gebak, bonbons en koffie dit heug lijke feit gevierd. Vele anekdotes passeerden de revue en we hebben er dan ook een 'smake lijk' uurtje van gemaakt. Jan, nogmaals van harte gefeliciteerd! Frans Roelfsema, Verpakken

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 6