WIE IS Manuel Soares-Neves (53) Let op, verkeerssituatie gewijzigd! medewerker Platenwasserij, ploeg E PROFIEL 4 Hoe ben je bij Heineken terecht gekomen? "In 1977 ben ik vanuit Kaapverdië naar Nederland gekomen, omdat hier familie van mij woonde. Heineken was in die tijd op zoek naar personeel en zo ben ik hier terechtgekomen." Hoe lang werk je al bij Heineken? "In 2004 werk ik alweer 25 jaar bij Heineken. Ik ben hier in Zoeterwoude begonnen, bij Verpakken op Colonne 2. Daar heb ik aan alle machines gewerkt, tot ik in 1999 door 'Mensen maken Heineken' bij de Platenwasserij ben terechtgekomen." Wat vind je het leukste aan je werk bij Heineken? "Het werk is gewoon leuk. Ik heb fijne collega's en ik werk in een leuke ploeg. Daarnaast is Heineken een heel goede werkgever. Het werken in ploegen dienst heb ik tot nu toe nooit vervelend gevonden." Wat is je thuissituatie? "Ik ben getrouwd en heb een dochter Mylon van vijftien jaar. Mijn vrouw komt ook uit Kaapverdië, maar ik heb haar hier in Nederland ontmoet. Mijn doch ter is hier geboren. We wonen in Rotterdam en wonen daar erg fijn. Ik zou niet meer in Kaapverdië willen wonen, Nederland is nu ons thuis." Gaan jullie vaak naar Kaapverdië? "Ongeveer eens per twee jaar gaan we daar op vakantie om familie op te zoe ken. Mijn moeder van 81 jaar en mijn broer en zus wonen daar nog. We kun nen helaas niet vaker omdat de vlieg tickets zo duur zijn." Wat doe je voor de ontspanning? "Ik houd erg van sporten. Hardlopen en fietsen doe ik graag, vooral in het Kralingse Bos, waar ik vlakbij woon. Vroeger deed ik het wat vaker dan nu. Misschien als ik met 57,5 jaar stop met werken, dat ik dan weer meer ga spor ten." Wat is je favoriete eten/drinken? "We eten thuis vaak Nederlands eten: aardappelen met groente en vlees. Ik vind het allemaal erg lekker, vooral een biefstukje. Heel soms eten we gerech ten uit Kaapverdië, maar meestal Hollandse kost. Ik drink vooral water of limonade, bijna nooit alcohol. Alleen als het heel warm weer is, vind ik een bier tje wel lekker." Het zal niemand zijn ontgaan dat de Burgemeester Smeetsweg is gereno veerd. Door deze renovatie is de ver keerssituatie gewijzigd. Voorheen waren er bij het stoplicht op de krui sing van de Burgemeester Smeetsweg en de Dr. A.H. Heinekenweg twee rij banen om linksaf te kunnen slaan rich ting de Nil. Nu is dat er nog maar een. De tweede, middelste, rijbaan is voor verkeer dat rechtdoor moet. Om dit aan te geven is de witte pijl op de tweede rijstrook opnieuw geverfd en hangt er een tijdelijk bord waarop wordt aangegeven dat de verkeers situatie is gewijzigd.

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 4