Kleurenblind Freddy met Pensioen Kort van Dort Heineken Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Na tien 'tropenjaren' ben ik met mijn gezin weer in Nederland gearriveerd. De tijd is snel verstreken, zeer veel dingen zijn veranderd, maar toch had ik een heel sterk 'thuiskom-gevoel'. Ik ben zeer onder de indruk van wat er in de afgelopen jaren is gerealiseerd. Het meest in het oog springend vond ik de resultaten van HON. We hebben nu een Brouwerij om trots op te zijn en een Brouwerij die mag worden gezien. Alle veranderingen en verbeteringen zijn gerealiseerd onder vaak zeer hoge productiedruk, vanwege een onstuimige volumegroei in de negen tigerjaren. Helaas is die groei sinds 2001 niet meer zo onstuimig en moe ten we ons met volle kracht richten op 'performance excellence'; gewoon dingen beter, sneller en goedkoper doen. En dat allemaal tegelijkertijd en allemaal liefst vanaf morgen! In 2006 moeten we weer gewoon de beste - in alle opzichten - Heineken Brouwerij ter wereld zijn. Met het zeer goede fundament dat de afgelopen jaren is gelegd, ben ik ervan overtuigd dat we onze ambiti euze plannen binnen de gestelde tijd kunnen realiseren. Ter afsluiting wil ik Wilbert bedanken voor al zijn inspanningen en hem 'viel Erfolg' toewensen in Oostenrijk. Hein van Dort Niet gelijk naar de opticien rennen. Je ziet het goed: voor de afdeling Verpakken zijn er vier certificaten die van kleur verschillen. Naast het bekende groene certificaat, dus ook: geel, rood en blauw. «ïi/;,,,. Mir'""* De verschillende certificaten Groen staat voor een werkplek opleiding (0-2000) binnen Verpakken staat voor een basis module, zoals kwaliteit naar de lijn Rood staat voor verplicht, dan kun je denken aan een module over ISO Blauw staat voor een overstijgen de module, bijvoorbeeld naast het behalen van werkplekvuller, kun je een overstijgende module doen over het bierproces In de toekomst krijgen deze certifica ten meer vorm en inhoud, dit omdat nog niet alle modules zijn ontwikkeld. Uw opleidingscoördinator en/of teamleider houdt u op de hoogte over welke opleiding in welke catego rie valt, met het daarbij behorende certificaat. De opleidingscoördinatoren GROEN? ROOD? BLAUW? De paarden die voor de Heineken-koetsen door Amsterdam lopen, krijgen van Heineken een goede oude dag. Als de paarden te oud worden om met regelmaat de koetsen te trekken, komen ze naar Zoeterwoude om hun oude dag te slijten. Vlakbij de molen staat een mooie ruime stal, waar onlangs een nieuwe bewoner bij is gekomen. Paard Freddy (19 jaar oud) is namelijk met pensioen gegaan en wordt door stalhouder Jan van der Werf in de wat ten gelegd. Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 3