Geslaagde opleidingsdag tijdens onderhoudsstop *|lf k 25 jaar in dienst TT? M j» De redactie: Karin Jansen (Brouwen) tst. 6321, Frea Lodewijk (Bouwbureau HNS) tst. 6099, Renske de Laat (Lasswell Communication Events) tst. 7074 of 06-53346447, Manon van Veenendaal (Verpakken) tst. 7216, Carola Verkerk (Interne Dienst Bedrijf/BTD-UC) tst. 7221/6452 Het redactieadres: Renske de Laat, BK 3.27, Z/Wou. E-mailadres Zoeterwoude: Leven in de Brouwerij De inleverdatum: Het volgende nummer van Leven in de Brouwerij verschijnt 22 oktober 2003. Teksten en foto's kunnen tot en met vrijdag 10 oktober 2003 worden ingeleverd. De reacties waren enthousiast. Deelnemers zeer actief. Opleiders tevreden. Dat zijn bij elkaar de reacties van de groep leidinggevenden van Verpakken, naar aanleiding van de opleidingsdag die tijdens de onderhoudsstop op 27 september plaatsvond. De gehele zaterdag stond in het teken van diverse opleidingsitems met als slot een vragen-/discussiestuk. Van tevoren was al bekend dat het een heel druk programma zou zijn met veel items die allemaal met opleiden te maken hebben. Het ochtendpro gramma bestond uit drie onderdelen. Omdat de groep erg groot was, zo'n 32 deelnemers, is deze in drie sub groepen opgedeeld die elk een eigen route liepen. De opleiders deden elk een eigen programmacluster dat drie keer werd herhaald. De eerste cluster was: het 8-velden model, het bepalen van de opleidingsnoodzaak, POP-TOP en de studieaanvraag. Cluster twee bestond uit: Operator 2000, VO oplei dingen, Techniek, De Wet Educatie Beroepsopleidingen (WEB), de EVC en de basismodules. Cluster drie had ten slotte de speciale opdrachten (SO), de promoreeks en de ESF als onderwerp. Drukke dag De drie groepen fristen op deze manier de theorie weer op, waarmee ze na de lunch aan de slag konden. Elke groep kreeg een aantal opdrach ten waarop ze antwoorden moesten formuleren. Dat de opdrachten uitda gend genoeg waren, mag blijken uit het feit dat er behoorlijk over gesteg geld en gediscussieerd werd. Argumenten vlogen over en weer en als het net erg spannend werd, ging de fluit van Kees Klaver, die als taak had de tijd en het verloop van de dag te bewaken. Helaas ontbrak vaak de tijd om zaken eens grondig uit te die pen en met elkaar te bespreken. Dat bleek ook in de slotbijeenkomst in de filmzaal, waar een aantal onderwer pen als vraag werd ingebracht door de deelnemers. Nieuwe inzichten wer den ingebracht, gevoelens, meningen en statements liepen door elkaar. We hadden als opleiders al ingezien dat het een drukke dag zou worden. Dat bleek ook hier weer toen items niet konden worden afgemaakt of beslo ten. Maar gezien de belangstelling voor opleiden, dat dus veel meer is dan leren alleen, gaan we door op deze vragen, samen met de leiding van Verpakken en de deelnemers aan deze dag. Wellicht in de RATO's of in aparte vergaderingen, want opleiden van medewerkers is te belangrijk om te laten versloffen. Opleidingen Zoeterwoude 16 oktober 2003 J. van der Kraan Colonne 6, ploeg E 23 oktober 2003 Binnenland M.F.J. Janssen M. Plug Ploeg 2, rayon Brouwen Colonne 7, ploeg B

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 8