Brandweerauto voor Nigeria 25 jaar in dienst 8 De redactie: Karin Jansen (Brouwen) tst. 6321, Frea Lodewijk Het redactieadres Renske de Laat, BK 3.27, Z/Wou. E-mailadres Zoeter- (Bouwbureau HNS) tst. 6099, Renske de Laat (Lasswell Communication woude: Leven in de Brouwerij De inleverdatum: Het volgende nummer Events) tst. 7074 of 06-53346447, Manon van Veenendaal (Verpakken) van Leven in de Brouwerij verschijnt 8 oktober 2003. Teksten en foto's tst. 7216, Carola Verkerk (Interne Dienst Bedrijf/BTD-UC) tst. 7221/6452. kunnen tot en met vrijdag 26 september 2003 worden ingeleverd. In november 2002 kreeg ik mail van Nico Doode- man met de vraag of ik wilde meewerken om een brandweerauto met materialen voor Nigeria te kopen. Dat leek mij erg leuk en zodoende kwam ik in contact met Ed Woertman, met wie ik alles heb geregeld: de aankoop van de brandweerauto, de kleding, laarzen, helmen, mobilofoons, portofoons en ademluchtapparatuur. Op de foto staat de brandweerauto die uiteindelijk voor Nigeria is uitge kozen en gekocht. Het is een heel goede brandweerauto met een speci aal voor Nigeria grote watertank met een inhoud van ongeveer 2.000 liter. Het verpakken van de brandweerauto was eveneens leuk om mee te maken. Hij ging helemaal in de bekisting. Inmiddels is de auto in Nigeria aange komen en uit zijn verpakking gehaald. Helaas met de nodige schade. Gelukkig bleef die beperkt tot een paar kapotte handgrepen. Brandweeropieiding In maart kreeg ik het verzoek of ik ook een brandweeropleiding wilde geven in Nigeria. Daar heb ik wel een poosje over moeten nadenken. Ik had natuurlijk van Hugo Verkerke het een en ander gehoord. Dat alles onder begeleiding gaat, zoals het reizen van het hotel naar de brouwerij en omge keerd. Je bent niet vrij om bijvoor beeld te fietsen of zo. Het leek mij echter wel een uitdaging en ik heb besloten om te gaan. Dit betekende wel dat een en ander moest worden voorbereid en dat ik de nodige vacci naties moest krijgen. Wat dat betreft heeft Heineken me een goede bege leiding gegeven, ook met de aan vraag van het visum. Ik vind de bege leiding van de medische vaccinatie ook heel goed. Met behulp van Rise heb ik voor de brandweer Nigeria vier opleidings boekjes in het Engels gemaakt. Dat was veel werk, want technisch Engels is toch een ander verhaal. Zo heb ik één boekje voor de werking en bedie ning van de brandweerauto, één over het aflegsysteem, één over adem- lucht en één over het dragen van ademlucht geschreven. Ik weet niet wat ik daar in Nigeria allemaal kan verwachten. Ik ben 23 september vertrokken en blijf ongeveer drie weken in Nigeria. Indien mogelijk, houd ik jullie op de hoogte van mijn verblijf daar. Aad van der Meer 1 oktober 2003 R. Pannen C.J. Wamsteeker Colonne IA, ploeg B Binnenland Colonne 51, ploeg A Export

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 8