Stroomloze dag wordt opleidingsdag Leo van der Steeg 25 jaar in dienst Het wiel van Romiszowski Als op 27 september overal op de Brouwerij de stroom er af gaat, gaan de lampen in De Hooiberg juist aan. Want op die zaterdag start er een opleidingsdag speciaal voor teamleiders. Leren is erg belangrijk in een organi satie, want in een bedrijf moet je het altijd sneller, slimmer en goedkoper doen dan je concurrenten of zo je wilt je collega's. Concepten zijn heel snel gekopieerd en de enige manier om voordeel te houden is telkens vernieuwen en veranderen, leren dus. Maar opleiden is meer dan leren alleen, het gaat om het systeem rondom het leren. Heb je bepaalde lesstof wel nodig? En zo ja, op welk moment en aan welke voorwaarden moet het dan voldoen? Leidt al dat leren wel tot de gewenste verande ringen? Met al dit soort vragen gaan de opleiders van de Brouwerij, samen met de teamleiders aan de slag. Kortom (leer)stof te over om met de teamleiders te delen op deze dag. En niet alleen van de Zoeter- woudse Brouwerij, want uitgenodigde leidinggevenden van andere vestigin gen hebben al te kennen gegeven dat ze graag willen meedoen. Opleidingen Zoeterwoude Maandag 1 september was het 25 jaar geleden dat Leo van der Steeg in dienst trad bij Heineken Dinsdag 2 september werd dit gevierd met zijn collega's in de dagdienst; Ed van Willegen, Jean Dohmen (rayon manager), Nineke de Graaf (P&O), Jeroen van Elburg (technoloog) en Sandor Volwerk (teamleider Colonne 9, waarmee Leo zijn kantoor deelt). Tijdens de koffie en gebak werden herinneringen opgehaald over Leo zijn beginperiode bij Heineken. Leo begon zijn carrière 25 jaar geleden met een introductieperiode en oplei ding voor teamleider bij Verpakken. Na een aantal maanden diverse afde lingen en colonnes te hebben doorlo pen, kreeg hij de kans om teamleider te worden op de 'oude' Colonne 3. Afgezien van een aantal maanden in dagdienst voor het schrijven van opleidingsmateriaal, heeft Leo altijd met veel plezier in de ploegendienst op verschillende colonnes binnen Verpakken gewerkt. De afgelopen jaren heeft Leo als teamleider op Colonne 1 gewerkt en sinds dit jaar is Leo teamleider dagdienst van Colonne 1. Na de vele anekdotes over zijn carrière binnen Heineken werd door Ed van Willegen de gouden speld aan Leo uitgereikt. Sandor Volwerk formele cursus breng voorkennis aan over plaatsing voorkennis ontbreekt herstructureer het werk meelopen en voordoen werkplek opleiding voorkennis is aanwezig medewerker heeft nooit goed gefunctioneerd functionerings probleem

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 6