OR: wie zit er op te wachten? Bedankt Ondernemingsraad Zoeterwoude Ék O"1 8 I Wie heeft zichzelf nooit eens de vraag gesteld: 'die OR, waar is dat nou voor nodig? Wat doet de OR, wat is het effect van die club, wat is feitelijk haar bestaansrecht?' Tja, om met dat laatste te beginnen: de OR heeft in elk geval een bestaans- plicht. De wet schrijft voor dat wij, OR- leden, er binnen Heineken Zoeterwoude moeten zijn. Maar de vraag blijft natuurlijk, hoe vullen we die plicht goed in? In tijden van voorspoed lijkt dat niet zo moeilijk. Je denkt kritisch (maar wel constructief) mee met de bedrijfslei ding en probeert zo verantwoordelijk mogelijk met advies- en instemmings- aanvragen om te gaan. Daarbij kijkje naar de belangen van de medewer kers en houd je uiteraard ook de bedrijfsbelangen in de gaten. Veel werk achter de schermen, zonder poeha, zonder uiterlijk vertoon. Maar tijden kunnen veranderen. Nu de bomen de hemel nét niet meer raken, steekt onrust de kop op. Begrijpelijk. Denk bijvoorbeeld aan de boodschap die het Bedrijfsrestaurant te horen kreeg: vanaf 2006 uitbesteding aan een externe cateraar. Je kijkt elkaar toch even aan: wat gaat er gebeuren? De OR ziet het als haar plicht, juist in de komende tijden dichter bij de 'ach terban' te komen. Welke gevoelens, welke opvattingen, welke belangen lig gen daar precies en hoe gaan we daar mee om? Of andersom: weten jullie ons te vinden? Willen jullie ons vinden? Kort samengevat: hoe groot is onze onder linge afstand en hoe verbinden we de oevers? Mochten jullie hier creatieve ideeën over hebben, dan horen wij die graag. We zullen jullie stemgeluiden juist in de komende periode hard nodig hebben om tot zuivere beoor delingen en adviezen te kunnen komen. Sterker nog: zonder jullie sig nalen zijn wij voetballers zonder bal op een veld zonder lijnen. Denk mee! Jullie vragen en ideeën zijn zeer welkom; mail of bel die naar Kees Zuyderduyn (tst. 7295), naar Jan Broomans (tst. 6585), óf naar Piet Hagenaars (tst. 6463). Of uiter aard naar ieder OR-lid dat jij er betrouwbaar vindt uitzien. OR Zoeterwoude Beste allemaal, als jullie dit lezen, zit ik waarschijnlijk te genieten op mijn boot in Griekenland, achter een koude Heineken. Hierbij wil ik jullie allemaal bedanken voor de cadeaus en het gezellige afscheidsfeest op 8 augustus jongstleden. Ik laat toch wel wat achter, want zoals jullie weten heb ik de laatste vijftien jaar meegewerkt aan de vernieuwingen in de Bottelarij. Dit is met jullie medewerking won derwel gelukt. Nu loopt er een onder zoek om Colonne 1 te gaan ver nieuwen en dat laat ik graag 'V E-,'.- 8 Vugustu? 2005 \Hiiuf 15:4(0 uur ■h «le Hal «au kei lte«lrijf-<kHutoor aan mijn opvolger Rob Jalink over. Ik wens de afdeling Nieuwbouw en met name Rob veel succes in de toe komst. Nogmaals heel hartelijk dank en het gaat jullie goed. PROOST! Wout Smit P.S.: van de opbrengst van de collec te voor mij ga ik een mooie fiets kopen.

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 8