WK Rugby in Australië TT ci )9erso„ c ec i V z V 25 jaar in dienst Heineken 11 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude In maart 2003 werd aan HNS gevraagd om eenmalig nieuwe fusten van een brouwerij in Australië af te vullen met Heineken bier. Dit speciaal voor het WK Rugby in Australië waarvan Heineken de hoofdsponsor is. Nadat de keuze voor het afvullen van deze fusten op Zoeterwoude was gevallen, zijn we met alle betrokken afdelingen aan de slag gegaan. Het oorspronkelijke plan was om de fus ten in één week te reinigen en in een andere week af te vullen. Omdat dit de fustenlijn te veel hectoliters zou gaan kosten hebben we voor gesteld om in één week 30.000 fus ten te reinigen en deze gelijk af te vullen. Dit betekende echter wel dat we in die week op Colonne 9 van een 2-ploegendienst naar een 3-ploegen- dienst moesten gaan, midden in de vakantieperiode! Omdat de fusten voor Australië een andere tapkop hebben en de fusten hoger en smaller zijn dan onze eigen 50 liter fusten, moesten de machines op de lijn worden aangepast. Nadat we tests hadden uitgevoerd met het ombouwen, zijn we vrijdag 18 juli begonnen met de ombouw. De ver wachting was dat we hiervoor twee dagen nodig zouden hebben, maar door de goede voorbereidingen heb ben we de ombouw in één dag kun nen realiseren. Maandag 21 juli zijn we vervolgens in een 3-ploegendienst begonnen met het reinigen van de 30.000 fus ten. Woensdag begonnen we daad werkelijk met het afvullen van de 'Lion Nathan'-fusten, ook al waren nog niet alle fusten binnen, wat achteraf bleek. Vrijdag in de vroege dienst hebben we de nagekomen fusten alsnog eenmaal extra gerei nigd en daarna afgevuld, zodat we 's middags al konden beginnen aan de ombouw naar de reguliere productie en we de maandag daar op 's middags alweer de normale productie konden draaiden. Bij deze wil ik nogmaals iedereen bedanken die zich heeft ingezet om dit project tot een succes te maken! Sandor Volwerk, teamleider Colonne 9 O \y 1 S.P.G. de Wit Bewaking J.W. Zweeris Bewaking M.M.C. Diels Procestechnologie Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 11