WIE IS Piet Hagenaars (47) Lid OR/opleidingsmedewerker De totstandkoming van 'het record van verpakkingslijn 51 en 52' PROFIEL 4 Hoe ben je bij de OR terechtgekomen? "Ik werd, voor mij onverwachts, door John van Pijpen gevraagd om te gaan meedraaien. Ik had er nog nooit over nagedacht en vroeg daarom ook flink wat bedenktijd. In de week die daarop volgde heb ik her en der wat rondge vraagd en gesprekken gevoerd. Onder andere met Frea Lodewijk en mijn colle ga bij Opleidingen jan Kuhn, die jaren lid én voorzitter is geweest van de OR. Ik werd daardoor steeds enthousiaster, maar wilde wel, voor ik zou instemmen, mijn plannen op de afdeling bespreken. Zowel voor mij als voor mijn directe col lega's is tijd een schaars goed; ik wil natuurlijk wel mijn taken bij Opleidingen zo goed mogelijk blijven uitvoeren. Ik heb besloten de OR in te gaan, maar wil na een halfjaar eens op een rijtje zetten hoeveel tijd erin gaat zitten en wat de consequenties zijn voor mezelf en voor mijn omgeving." Wat is je sterrenbeeld? "Tweeling. Astrologie zegt me weinig, maar wat ze over Tweelingen schrij ven, staat me meestal wel aan. Zeg nou zelf: bij een tweeling is er altijd wel een kans om met één van de twee lol te beleven!" Wat is je thuissituatie? "Ik woon samen met Wendy en we hebben twee katten." Wat zijn de leukste elementen in je werk? "Werken met groepen en mensen ondersteunen bij opleiding en ontwikkeling. En projectmatig werken." Welk vervoermiddel gebruik je het meest? "Ik fiets iedere dag tweemaal 4,9 km heen en weer naar Heineken, weer of geen weer." Wat is je favoriete vakantieland? "Ik heb heel veel favorieten, ieder jaar weer een ander land. Dit jaar Italië (Toscane)." Heb je nog een grote wens? "Oud én wijs worden." Wat is je mooiste herinnering? "Het klinkt misschien cliché, maar het is wel waar: mijn eerste ontmoeting met Wendy in een Leidse kroeg die nu niet meer bestaat, De Droomfabriek. En bij Heineken: de team-spirit op de oude Colonne 3." Wat is je zwakke kant? "Dat ik geen zwakke kanten heb (grap je). Ik heb twee linkerhanden en geen geduld om die tot rechterhanden te ontwikkelen." Heb je een genietmoment? "Ja, vrijdagavond. Het begin van het weekend, Highland Park met een drupje water en de drankstem van Tom Waits op de achtergrond." Wat is je levensmotto? "Een dag zonder humor is een dag niet geleefd. Humor is nog iets anders dan zomaar wat lachen. Humor betekent datje de dingen (én jezelf) kunt relati veren en ze tegelijkertijd in hun eigen waarde laat. Wie dat kan, is een levens kunstenaar." Waar heb je bewondering voor? "Voor mensen die zo gedreven zijn, dat geen enkele tegenslag hen kan tegehouden van de realisering van hun dromen. Voor mij een groots (maar onnavolgbaar) voorbeeld: Leonardo da Vinei." Met wie zou je graag een dag willen ruilen? "Met één van onze katten: eten staat klaar, je hoeft nooit af te wassen. Lekker in het zonnetje wegdromen." In week 21 gebeurde het: alle stukjes van de puzzel klopten. Een weekre- cord op verpakkingslijn 52 van 80% OPI en een dienstrecord van verpak kingslijn 51 en 52 van bij elkaar bijna 51.000 dozen. De resultaten liegen er niet om. Het record kwam niet onver wachts. De opgaande lijn van de ver- pakkingslijnen 51 en 52 is eind vorig jaar ingezet en leidde uiteindelijk tot dit mooie resultaat. We hebben hier mee laten zien dat we het kunnen. Nu volhouden (met nadruk op vol) en waarborgen voor de toekomst. Wij bedanken een iedereen voor zijn inzet en medewerking, die geleid hebben tot dit resultaat. De collega's van Verpakken, team A

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 4