Ferry van der Linden (53) WIE IS OR-lid/kwaliteitsanalist BTD PROFIEL 4 Hoe ben je bij de OR terecht gekomen? "Ik wilde eigenlijk al heel lang lid worden, maar het kwam er iedere keer niet van. Wel ben ik lid van een kadergroep geworden en zat ik in de CAO-commissie. Toen er weer leden voor de OR nodig waren, heeft John van Pijpen mij gevraagd. Hij geloofde wel in me, zei hij. Ik heb nog even getwijfeld omdat het toch een hoop tijd kost, maar ga er vanuit dat het wel goed komt. Ik hoop (en denk) met mijn lidmaat schap mee te kunnen helpen aan een goede werksituatie voor mijn collega's en de andere mede werkers van Heineken. Op mijn afdeling heb ik mijn plannen en de consequenties daarvan besproken, en iedereen vond het prima. Mijn baas ook, want hij en de afdeling ontvangen via mij nu veel meer informatie over beleidszaken." Wat is je sterrenbeeld? "Nog net maagd. Ik geef er niet zo veel om, maar herken wel vaak eigenschappen bij mensen, die ook bij hun sterrenbeeld horen." Wat vind je leuk aan je werk? "Mijn werk is heel flexibel en je moet overal inzetbaar zijn. Verder heb je met veel verschillende mensen te maken en dat trekt mij wel aan." Wat is je meest gebruikte vervoer middel? "De fiets. Fietsen vind ik heerlijk. Ik heb zelf geen rijbewijs en ben ook niet van plan het te halen. Ik woon in Den Haag en fiets iedere dag 30 kilometer heen en ook weer terug. Alleen als mijn vrouw werkt, rij ik met haar mee met de auto." Wat is je favoriete vakantieland? "Italië. Het is een mooi land, de mensen zijn er fantastisch en het eten is er heerlijk. Ik ga er regel matig heen en vind het vooral leuk de echte Italianen te ontmoeten. Met mijn interesse voor archeologie kom ik in de omgeving van San Marino, Rimini en Venetië ruim schoots aan mijn trekken." Wat is je favoriete muziek? "Lounge- en jazzmuziek, zoals Saint Germain en de Dire Straits." Wat is je thuissituatie? "Ik ben drie keer getrouwd geweest. Mijn huidige vrouw, Helga, heb ik hier op de Brouwerij ontmoet. Zij werkt op de Proefbrouwerij. Ik had een eigen laboratorium waar zij regelmatig langskwam voor HTS. Daar is het allemaal begonnen. Het duurde nog wel drie jaar voor ik erachter kwam dat ze me wel leuk vond, maar inmiddels zijn we getrouwd en hebben we een zoon tje, Jimi, van 15 maanden. Uit mijn eerste twee huwelijken heb ik ook twee kinderen. Sandra van 35 jaar en Esther van 20 jaar." Wat doe je voor de ontspanning? "We wonen vlakbij het strand en zijn daar bijna dagelijks te vinden om lekker te wandelen. Verder is voet bal een hobby. Ik doe het zelf niet meer, maar vind het leuk om ernaar te kijken. Vooral naar Ajax. Den Haag nu ook wel, dus ik moet de twee clubs maar gaan combineren. En ik ski graag. Wij gaan in ieder geval elk jaar begin maart naar Frankrijk en leven ons dan met een aantal vrienden helemaal uit. Er wordt dan wel echt geskied en na zo'n vakantie kunnen wij er weer helemaal tegenaan." Wat is je mooiste herinnering? "Ik weet niet of ik het zo moet noemen, maar ik ben bij Heineken terechtgekomen nadat ik een onge luk had gehad. Ik ben begonnen met het schoonmaken van tanks en inmiddels ben ik opgeklommen tot kwaliteitsanalist. Ik heb dus een hele mooie carrière bij Heineken gemaakt in de 25 jaar dat ik hier werk." Wat is je levensmotto? "Geloof in jezelf, dan kun je de hele wereld aan."

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 4