Afscheid Bram Visser VOOr u geknipt Bierconsumptie daalt Peukje! Reclameweek Nederlanders hebben vorig jaar iets minder bier gedronken. Per hoofd van de bevolking daalde de bierconsumptie van 80,5 liter in 2001 naar 79,2 liter in 2002. Dit blijkt uit cijfers van branche- Heineken Nederland Supply organisatie Centraal Brouwerij Kantoor (CBK). De bierconsumptie in Nederland daalt al sinds de jaren tachtig geleidelijk. Dit komt door de veranderde samenstel ling van de bevolking, aldus een woordvoerder van de branche vereniging. De vergrijzing speelt een rol net als de aanwezigheid van groepen met 'andere achter grond'. Bovendien is er op drank- gebied meer keuze gekomen. Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Afgelopen week werden we opgeschrikt door een brandje in de bottelarij. Door oplettendheid van een van onze colle ga's en een snelle reactie van de BHV en Brandweer hebben we een grote brand kunnen voorkomen. Maar, hoe kan nu in onze bottelarij een brand ontstaan? Kortsluiting, overver hitting, lekkages et cetera. Er zijn best wel risico's in een bedrijfsomgeving en in de praktijk zijn deze risico's ook niet volledig uit te sluiten. De oorzaak van dit brandje lag echter op een heel ander vlak. Wat hebben we namelijk aangetrof fen? Een stil hoekje in de bottelarij, vele uitgetrapte en weggeworpen peuken, in een omgeving waar brandbare mate rialen zijn opgeslagen. Hier wordt dus gewoon stiekem gerookt, op een plek waar dat niet mag en kan. Hierop wordt dus blijkbaar niemand door zijn collega's of leidinggevende aangesproken en hierdoor lopen we dus grote risico's! Het rookbeleid dat we hebben afge sproken was gebaseerd op vertrouwen en verantwoord gedrag. Laten we dat met elkaar dan ook uitvoeren en elkaar aanspreken op de regels. Als we dat niet kunnen hooghouden lopen we het risico dat we naar een totaal rookvrije brouwerij moeten overgaan. Ik reken op een ieders gezond ver stand! Wilbert Raaijmakers Dinsdag 13 mei hebben we in De Hooiberg afscheid genomen van ons aller Bram Visser. Na een diensttijd van 39 jaar mag Bram gaan genieten van zijn pensioen en de daarbij be horende vrije tijd. Dini Bouwmeester, productiemanager Brouwen, blikte op ludieke wijze terug op zijn tijd binnen Heineken, Amstel en ook Parbo in Suriname. De collega's Sjaak, Guus en Cees zetten Bram op een levendige manier in het zonnetje, waarbij natuurlijk de 'Bram-achtige voorvallen' aan de orde kwamen. Onder toeziend oog van vele colle ga's, relaties, oud-collega's en niet te vergeten Brams ouders en gezin, werd hem een leuk aandenken en een cadeau overhandigd. Bram was, zoals iedereen wel weet, een fanatiek artikelmanager van pompen en mechanical seals. Door zijn kennis en ervaring een vraagbaak voor velen over dit onderwerp. Dat het aan denken met pompen te maken heeft, was dus geen verrassing. Bram sprak hierna op geheel eigen wijze een dankwoord uit. Wij wensen Bram en zijn familie veel geluk en gezondheid toe in zijn derde levensfase. Collega's onderhoudsgroep Brouwen wtb

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 3