Oefenen bij RISC m Afscheid Jose Borges de Brito SS K .e 8 De redactie: Karin Jansen (Brouwen) tst. 6321, Frea Lodewijk (Bouwbureau HNS) tst. 6099, Renske de Laat (Lasswell Communication Events) tst. 7074 of 06-53346447, Manon van Veenendaal (Verpakken) tst. 7216, Carola Verkerk (Interne Dienst Bedrijf) tst. 7221. Het redactieadres: Renske de Laat, BK 3.27, Z/Wou. E mailadres Zoeterwoude: Leven in de Brouwerij De inleverdatum Het volgende nummer van Leven in de Brouwerij verschijnt 4 juni 2003.Teksten en foto's kunnen tot en met vrijdag 23 mei 2003 worden ingeleverd. Donderdag 10 april hebben wij onder het genot van een heerlijk diner afscheid genomen van Jose Borges de Brito. Jose kwam 1 juli 1979 in dienst bij Heineken op de afdeling Verpakken. In 1989 is Jose binnen Brouwen als industrieel schoonmaker aangesteld, waar hij samen met Stanley en Theo heeft geprobeerd de afdeling zo schoon mogelijk te houden. Britootje, geniet van je vrije tijd in goede gezondheid. Hans van Eijk, teamleider Facilitair Met alle leden van de Bedrijfsbrandweer hebben we dit jaar weer op de Maasvlakte bij RISC geoe fend. Ook dit jaar gingen we met vijf ploegen van twaalf man. Er waren twee oefeningen uitgezet. Een binnenbrand, een brand in een kantoorpand, en een procesbrand. Helaas verliep de oefening niet helemaal vlekkeloos. De binnenbrand bestrijding is voor ons wel bekend, maar het blijft belangrijk om dat steeds te oefenen. Een proces- brand bestrijden was nieuw voor ons. Een procesbrand is een brand in een industrieproces. Bijvoorbeeld een vloeistofpomp in de Bouwerij, waarin leidingen lopen en tanken met vloei stof staan. Door de stralingswarmte kunnen ze uitzetten en zelfs explode ren. Moetje het proces dan stopzetten of laten lopen? Dat zijn allemaal dingen waaraan een bevelvoerder moet denken, voordat hij besluit wat te doen. Je moet namelijk ook weer aan de gebouwen ernaast «i 1 v denken om geen overslag te krijgen. Vooral bij een ammoniaklekkage moet je aan de omgeving denken. Het waren beide weer zeer nuttige oefeningen. Helaas is er een vervelend ongeval gebeurd. Een collega was samen met zijn maat aan het afblus- sen, toen daar een stoomdeken ont stond. Op dat moment verloor hij zijn handschoenen en verbrande hij zijn handen. Nu, een paar weken later, gaat het gelukkig beter met hem en we hopen hem weer snel terug te zien op het werk. Aad van der Meer, Bedrijfsbrandweer Een binnenbrand bestrijding De bestrijding van een procesbrand

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 8