Cock van der Lans (46) WIE IS teamleider onderhoudsgroep Verpakken/OR-lid 25 jaar in dienst PROFIEL @?erso» Hoe ben je bij de OR terecht gekomen? "Mijn collega teamleider Marcel van Spaandonck en teamlid Leo Snijders hebben gevraagd of het lidmaatschap niet iets voor mij is. Marcel is nog steeds lid van de OR en Leo is lid geweest. Vroeger had ik altijd het idee dat de OR alleen maar tegen werkt en je er alleen maar last van hebt. In de loop der tijd en mede door Marcel en Leo, is mijn mening over de OR veranderd. Nu zie ik in dat het een hele serieuze raad is, ze goed werk doet en belangrijk voor de onderneming is. Daarom ben ik de uitdaging aangegaan. Je vertegen woordigt de achterban en kunt hun mening aan de bedrijfsleiding door geven. Op het hoogste niveau komen ze te weten welke zaken er spelen." Wat is je sterrenbeeld? "Weegschaal. Ik heb niet specifiek iets met sterrenbeelden, maar vind het sterrenstelsel en planeten wel erg interessant. Vragen zoals: 'waar komen we vandaan?' en 'waar was het begin?' houden mij wel bezig." Wat is je thuissituatie? "Ik ben getrouwd met Mario en we hebben twee kinderen. Een zoon, Dennis van tien jaar en een dochter, Marèt van zes jaar. We hebben een hond gehad, maar daar bleek ik allergisch voor te zijn. Hij is toen naar mijn schoonmoeder gegaan. We hebben wel een konijn, een cavia, twee tamme ratten en een vogel." Wat zijn de leukste elementen van je werk? "De omgang met de mensen, mijn collega's. Ik vind het erg belangrijk om het goed te kunnen vinden met mijn collega's en dat er een prettige sfeer is." Welk vervoersmiddel gebruik je het meest? "De motor. Ik ben toevallig al een paar dagen op de fiets naar mijn werk gekomen, omdat ik me heb voorgenomen dit minimaal twee keer per week te doen. Een beetje meer beweging lijkt mij wel goed. Maar de motor gebruik ik het meest. Vanuit de Brouwerij maken we met een clubje ieder jaar een toertocht door Europa met de motor. Dit jaar gaan we naar Tjechië/Polen en heb ik de routes uitgestippeld en de hotels geboekt. Veel werk, maar erg leuk!" Waar heb je bewondering voor? "Voor iemand die topprestaties levert. Het maakt niet uit of dit in de sportwereld of het bedrijfsleven is, maar voor iemand die het hoogste bereikt en daarvoor alles opzij zet, heb ik bewondering." Wat doe je voor de ontspanning? "Sport in het algemeen is de leukste ontspanning, jammer genoeg wel steeds meer passief. Ik heb altijd gevoetbald, maar moet sinds een aantal jaar mijn knieën ontzien. De dokter gaf mij het advies ook het skiën op te zeggen, maar die ene week in het jaar dat we met een groep medewerkers van de Brouwerij naar de sneeuw gaan, kan volgens mij geen kwaad. Helemaal als ik met Jan Pijpers en Peter Zandvliet ga skiën." 1 juni 2003 A. Bahri R.K. Sharma Colonne lb, ploeg A Binnenland Colonne 2, ploeg C

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 4