Voor u geknipt Heineken doet hip met wegwerpfles ZOETERWOUDE - Binnenkort exclusief voor de hippe drinker: het aluminium flesje van bier brouwer Heineken. Liefhebbers kunnen het groene wegwerparti kel van 0,33 liter kopen in 150 zeer trendy disco's, clubs en strandtenten. Vorig jaar was het biertje al bij wijze van proef te Heineken Nederland Supply krijgen in een strandtent in Bloemendaal. "Dat sloeg enorm aan", zei een woordvoerster van Heineken Nederland gisteren. Ze kon niet zeggen hoeveel alu-fles- jes Heineken jaarlijks denkt af te zetten. Angst dat het bier smaakt naar aluminium heeft Heineken niet. Het materiaal krijgt een spe ciale laag die smaakverlies moet voorkomen. Heineken brengt het aluminium flesje overigens in 15 landen op de markt, waaronder in de VS, Italië en Spanje. In Frankrijk testte Heineken de nieu we fles ook al uitvoerig voor 'de top van het horecasegment'. Met succes. Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Het lente-gevoel Zodra het weer wat beter wordt en de temperatuur wat stijgt, worden door de Heineken-medewerkers andere vervoersmiddelen uit de schuur of de garage gehaald. Ik bedoel de luxe fietsen van het Heineken-fietsplan, bromfietsen en alles wat daarvoor door moet gaan (waar is de Puch gebleven?). En last, but not least: de motoren, door de liefhebbers ook fietsen genoemd. Deze vervoersmiddelen worden in eens gebruikt om naar de Brouwerij te gaan en aldaar worden deze ver voersmiddelen overal en nergens neergezet. En het liefst wel zo dicht mogelijk bij de werkplek. Bijgaande foto's zijn gemaakt op hetzelfde tijd stip. Het is duidelijk te zien dat er vol doende plaats in de fietsenstalling is, waar deze vervoersmiddelen moeten worden gestald, zodat toegangen van gebouwen niet worden ontsierd door een verzameling brommers en fietsen. Bart van Eunen

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 5