Speciale herhalingscursus voor heftruckchauffeurs Dankbetuiging 6 En niet het opleidingsinstituut EVO kwam met het plan voor deze speciale herhalingscursus, maar een van hun klanten: Heineken. Mare Doornweerd, rayonmanager EVM en Henk Arens, opleidings functionaris hebben samen dit initiatief genomen. Het ging hierbij om een herhalingscursus voor de heftruckchauffeurs van EVM in Zoeterwoude. EVO vond dit zo bijzonder, dat zij in de maarteditie van het EVO magazine een artikel aan dit initiatief heb ben gewijd. Het EVO magazine is een maande lijks logistiek vakblad voor verladers, ontvangers en eigen vervoerders. Mare en Henk komen in het artikel uitgebreid aan het woord. Voor de veiligheid De herhalingscursus heeft inmiddels succesvol plaatsgevonden en duurde voor alle deelnemers een hele dag (voor 5 ploegen 5 dagen). Bij de ont wikkeling van de cursus wist EVM vanuit de praktijk precies wat nodig was voor de veertig heftruck chauffeurs. Een standaard program ma zou geen recht doen aan hun kennis en ervaring. "Zonder directe aanleiding vonden wij het wel ver standig om eens goed naar alle risi co's te kijken, om zo iedereen weer eens op scherp te zetten", vertelt Henk Arens in het artikel. Alle chauffeurs zijn al opgeleid door EVO, alleen was dit bij een groot aantal al zo lang geleden, dat voor de veilig heid was besloten een herhalingscur sus op maat te geven. Daar komt bij dat ook alle EVM-ers in het kader van de NEN 3140-norm een bijscholing dienden te krijgen. Dat is nu gebeurd. Als leidraad voor de inhoud en uitvoering van de opleiding dien den de meest risicovolle situaties in het operationele proces. EVO heeft daarvoor samen met Heineken een apart opleidingsprogramma gemaakt, zowel voor het praktijk- als voor het theoriegedeelte, inclusief opleidingsboek. Daarin zijn verbeter- punten opgenomen met foto's die bij Heineken zijn gemaakt, waarbij bewust werd gezocht naar onveilige situaties (die overigens nauwelijks te vinden waren!). De eenmalige flesjes buiten bij EVM Mijn zus, de kinderen en de familie willen graag via Leven in de Brouwerij onze dank en waardering uitspreken voor de vele blijken van belangstel ling die door alle van Heineken aan wezige personen is getoond na het overlijden van Willem Hoek. Het heeft ons, ondanks het grote verdriet, erg goed gedaan en is ons tot steun en vertroosting geweest. Het is ons dui delijk geworden dat het zo plotseling overlijden van Willem ook bij Heineken een grote indruk en versla genheid heeft achter gelaten. Zonder onderscheid te maken willen we de collega's van Colonne 6, waar Willem werkzaam was, in het bijzonder bedanken voor hun aanwezigheid. Ze waren er bijna allemaal, wat aangeeft dat Willem een gewaardeerd collega was. Door de woorden, gesproken tij dens de rouwdienst, zijn wij diep geraakt en spreken hier onze oprech te waardering over uit. Het is voor ons onmogelijk om een ieder persoonlijk te bedanken. Daarom willen wij onze dank en waardering op deze manier tot uit drukking brengen. Uit naam van Lenie Hoek- Messemaker en de kinderen, Johan Messemaker Willem Hoek

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 6