Ronald en Hugo naar Nigeria Hete Wort Medium Codering: wat zit erin Heineken Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Naar Wortkoeling D.G. Nederland Supply voor drie maanden naar Nigeria, om daar te helpen bij de opstart van een nieuw gebouwde brouwerij. Dit zal een zware, maar tegelijk een uitda gende klus worden. Omdat Ronald en Hugo vanuit hun functie met heel veel mensen samenwerken, vonden we het een goed idee om de heren met een glas bier uit te zwaaien. Tijdens een toespraakje werd bena drukt dat Brouwerij Zoeterwoude niet zomaar twee mensen naar Nigeria stuurt, het zijn twee toppers. Hun missie zal dus zeker een succes wor den! Ronald en Hugo gaan zonder hun gezin en de collega's maakten zich hier enigszins zorgen over. Maar afdeling Verpakken vindt voor ieder probleem een oplossing. De mannen kregen derhalve een cadeau dat prima samen kan worden gebruikt. Het cadeau wekte wel de nodige hila riteit op! Ronald zal ons via Leven in de Brouwerij op de hoogte houden van hun belevenissen in Nigeria. Taco Zantinge Vanaf week 8 zijn Ronald Gorter (teamleider rayon 2) en Hugo Verkerke (rayontechnicus rayon 3) stroomt. Nu heeft Heineken dit pro bleem al in een ver verleden onder kend en daarvoor een norm opge steld. In de wandelgangen wordt dit Medium Codering genoemd. In deze norm worden kleuren afgesproken, zoals paars voor reiniging- en desin- fectie-vloeistoffen, geel voor gassen, oranje voor bier(producten), blauw voor lucht en groen voor water. Tevens worden er symbolen gebruikt voor de stroomrichting en kan er tekst aan worden toegevoegd. Deze simpele codering geeft voldoende informatie om veilig te kunnen werken. De Heineken-norm is gebaseerd op de NEN 3011 en is wettelijk verplicht bij complexe installaties. Toch constateer ik regelmatig dat de verplichte code ring niet aanwezig of slecht leesbaar is. Het is toch een kleine moeite om, als iemand dit gebrek constateert, even een sticker conform de Heineken-norm op te halen en op de leiding te plakken. Binnen Verpakken en Brouwen is de apparatuur voor het drukken van deze stickers aanwezig. Bart van Eunen Als je door de Brouwerij loopt, zijn er heel veel leidingen, vaten, ketels en andere apparatuur te zien, waarvan je onmogelijk aan de buitenkant kan waarnemen wat erin zit en waar het naartoe stroomt of welke behandeling erin plaatsvindt. De specialisten kun nen dit onmiddellijk vertellen, maar zij zijn niet altijd beschikbaar. Met name bij werkzaamheden aan deze installa ties is het noodzakelijk dat duidelijk is wat er bijvoorbeeld door de leidingen

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 5