(H)ijspret met nieuwe klaringskuip in dienst Herman 25 jaar ...wordt een deel van Klaringskuip 13 in Brouwhuis 1 gehesen Met een grote hijskraan. Eind januari 2003 werd - evenals klaringskuip 11 en 12 in de voorgaande jaren - de nieuwe kla ringskuip 13 in stukken, via een dakopening mid den in Brouwhuis 1, op zijn plaats gehesen. De nieuwe kuip heeft net als zijn 'broertjes' een diameter van 11 meter. Dat deze actie midden in de winter moest plaatsvinden gaf natuurlijk extra risico's, maar het meest lastige deze dag was de harde wind. Twee monsters van hijskranen kreunden en steunden en het gevaarte zwiepte boven zijn locatie een kleine meter heen en weer en op en neer. En dat terwijl het gevaarte onder een schui ne hoek half over een in bedrijf zijn de klaringskuip, via een beperkte dakopening, op zijn krap bemeten plaats moest worden 'geschoven'. Een prachtig staaltje hijs- en trans- portwerk, waarbij zo'n vijftien man van de firma's Nederhoff, GTI/FIB, Visser Smit en Ziemann waren betrokken, 's Middags rond 16.00 uur lagen de twee bodemhelften perfect op hun plaats, zonder dat enige scha de optrad en dat was onder deze omstandigheden extra knap. Onze montageleider Joop Bonte stond dan ook met tranen in zijn ogen van het succes te genieten. Dat de mannen van de hijsfirma nog zo'n twee uur nodig hadden om bui ten in onweer en zware hagelbuien hun kranen van 600 ton af te tuigen was sneu, maar het maakte de man nen wel extra stoer. We kijken alweer uit naar 10 februari, want dan gaan de twee dakhelften van klaringskuip 13 naar binnen en dan hebben we ook nog het inhijsen van de nieuwe wortketel 13 op woensdag 19 februari tegoed! Dat wordt weer smullen... Met de complimenten van de projectleider, Jaap van der Steen 0p 9 januari was het 25 jaar geleden dat Herman Onderwater in dienst trad bij Heineken. Om deze gebeurtenis een officieel tintje te geven werd dit samen met wat colle ga's in het kantoor van Ed van Willegen gevierd. Dat het onze eerste vroege dienst was kon je goed merken, want Herman zat aardig op zijn praatstoel. Veel leuke anekdotes passeerden de revue en zijn passie voor duikboten werd meer dan duidelijk. De 25 dienstjaren zijn voor Herman omgevlogen en hij hoopt de komende jaren bij Heineken met veel plezier en in gezondheid te beleven!

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 6