Het mes verder in Cockpit Voortgang nieuwbouw Apolloblok 5 i- Nederian De redactieKarin Jansen (Brouwen) tst. 7407, Frea Lodewijk (P&O) tst. 7065, Esther Tops (Lasswell Communication Events) tst. 7074 of 06-22502578, Menno Middelkoop (Lasswell Communication Events) tst. 7074 of 06-10905631, Manon van Veenendaal (Verpakken) tst. 7216, Carola Verkerk (Interne Dienst Bedrijf) tst. 7221.. Het redactieadres Esther Tops en Menno Middelkoop, BK 2.17, Z/Wou. E-mailadres Zoeterwoude: Leven in de Brouwerij De inleverdatum: Het volgende nummer van Leven in de Brouwerij verschijnt 15 januari 2003. Teksten en foto's kunnen tot en met vrijdag 3 januari 2003 worden ingeleverd. De laatste omzetting van dit jaar heeft plaatsgevon den. Op maandag 25 november is de fustcolonne voorzien van MES-Verpakken als vervanging van Cockpit; maandag en dinsdag 2 en 3 december onderging Colonne 51/52 hetzelfde lot. Alle lijnen (behalve de 2, 3 en 6) draai en nu op het nieuwe systeem voor Kwaliteitsgegevens, Orderverwerking en Stilstandregistratie. Via MES- Verpakken worden rapportages voor het 8-uursoverleg, de weekevaluatie en alle Verpakken Kwaliteitsgegevens aan geboden. Voor Colonne 51/52 is de komst van MES een verademing qua werksnelheid. Het invoeren van kwali teitsgegevens geschiedt nu namelijk een stuk sneller. Vanaf de lijn ontstaat hierdoor wel de vraag naar touch- screens: beeldschermen waarbij je de muis kunt bedienen door op het beeld scherm te wijzen. De aanschaf daarvan vormt echter geen onderdeel van het MES-project. Sinds de start van MES in juni bij Colonne 11 zijn in totaal 655 vragen gesteld of acties uitgezet. Van dit enor me aantal zijn 373 punten afgehandeld, 191 geparkeerd of vervallen, 5 in behandeling en staan er nog 88 punten open. Gaat het dan slecht met het pro ject? Nee, maar zijn we duidelijk nog niet klaar. De komende periode richten we ons op het gebruik van MES op de bestaande MES-lijnen voor het 8-uurs- overleg en de weekrapportage. Begin volgend jaar gaan we verder met de lijnen 2, 3 en 6. MES-Verpakken is een gezamenlijk project van Den Bosch en Zoeterwoude en rond februari draaien we overal in Zoeterwoude en Den Bosch met hetzelfde informatiesysteem: een unieke situatie voor dit soort informatie systemen! Vincent Schakel, projectleider IT De werkzaamheden rond de bouw van Apolloblok 5 vorderen gestaag. Soms zit het weer mee, zoals op de beide foto's te zien is, en soms zit het weer tegen. Naast het bouwterrein, ter hoog te van de weegbrug, is intussen een aankondigingbord verrezen met daarop een voorstelling van hoe alles er moet gaan uitzien. De aftrap van het bouw project vond 2 september 2002 plaats, de nieuwe tanks worden waarschijnlijk in de loop van februari 2003 geplaatst en naar alle verwachting kan Apolloblok 5 in de maand mei van Het komend jaar officieel in gebruik worden genomen. Daarmee is onze brouwerij achttien Apollotanks rijker, met nog een extra uitbouwmogelijkheid voor een totaal van maar liefst 42 tanks. De redactie Verslaggeving einde dienst door onder anderen teamlid Erik van Doodewaard, geholpen door Cathy van Loon (databe- heer) en de key-users Simon Fraikin en Jeroen Groenewegen Scherm van MES-BatchManagement met van links naar rechts: Cathy van Loon (databe- heer), Ed de Haas (operator team B, Colonne 5), Henk Beuving (operator team B, Colonne 5) en Simon Fraikin (key-user A)

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 8