Colonnelaan opgehoogd VAST Controle I -s 1 Heineken Nederland Supply 3 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Na de aanslagen in New York hebben velen gezegd, dat de wereld nooit meer dezelfde zou zijn. Natuurlijk dachten we dat dat voor ons wel zou meevallen. De verkopen in de Verenigde Staten her stelden zich vrij snel en de groei zette door. De Amerikaanse overheid heeft evenwel niet stilgezeten en komt met steeds meer wetten waarmee men denkt terroristen en terroristische aan slagen buiten de deur te houden. Als je nu naar de Verenigde Staten reist, word je wel drie keer gecontro leerd voor je zelfs maar aan boord van het vliegtuig mag. Met andere woor den: je wordt goed gecontroleerd voor vertrek. Zo is een paar weken geleden ook een wet aangenomen, die bepaalt dat containers met bestemming Amerika moeten worden gecontroleerd voordat ze worden ingescheept. Om dit te kunnen doen, moeten wij veel eerder exact aangeven wat er in de containers zit, inclusief het container- en zegel nummer. Dat betekent weer dat de containers eerder moeten worden beladen. Kortom, op het laatste moment aan leveren in de haven wordt niet meer geaccepteerd. Samen met de planners en schedulers zullen we de bekende 'drumbeat' opnieuw moeten bekijken om een van onze belang rijkste klanten op tijd en voldoende te kunnen blijven beleveren. Fred Holvast '■r-l'fepfc.i T— V t y-i De ophoging van de Colonnelaan is snel en zonder problemen verlopen De Colonnelaan op het brouwerijterrein heeft ander halve week geleden een 'facelift' ondergaan. Cryptisch gesproken in elk geval, want je kunt ook gewoon zeggen dat de Colonnelaan is opgehoogd. Vanaf het geasfalteerde gedeelte tot aan de Vlietweg is het wegdek zo'n twintig tot dertig centimeter opgetild, omdat het in de loop der jaren enigs zins was verzakt. De oorzaak hiervan ligt in de aard van de ondergrond. De veengrond onder het brouwerijterrein slinkt nu eenmaal langzaam maarzeker en daarmee komt het oppervlak auto matisch lager te liggen. Dankzij de bouwkundige ingreep kan de Colonne laan er voorlopig weer even tegen. De werkzaamheden rond de ophoging zijn meteen aangegrepen om ook de afwatering bij de Colonnelaan te verbe teren. De laan loopt nu dusdanig schuin af, dat het regenwater goed weg stroomt en er na zware neerslag geen restwater blijft staan. Bij de bierstort- installatie zijn speciale gootjes aan gebracht, zodat ook de vochtafvoer daar geen problemen zal ondervinden. Uiteraard is er nauwkeurig overleg gepleegd met EVM, de afdeling die nor maal gesproken de meeste overlast van de werkzaamheden zou ondervin den. Dankzij dit overleg is deze hinder tot het minimum beperkt gebleven. EVM heeft nagenoeg geen last gehad van de ophoging; de productie is geen moment stil komen te liggen. Enige tijd geleden is ook de riolering onder de Colonnelaan al vernieuwd. Beide werkzaamheden staan overigens volkomen los van elkaar. Hans Wesselingh, Bouwbureau HNS

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 3