Grootschalige BHV-oefening H.P. Heinekenweg geasfalteerd 8 De redactie: Karin Jansen (Brouwen) tst. 7407, Frea Lodewijk (P&O) tst. 7065, Esther Tops (Lasswell Communication Events) tst. 7074 of 06- 22502578, Menno Middelkoop (Lasswell Communication Events) tst. 7074 of 06-10905631, Manon van Veenendaal (Verpakken) tst. 7216, Carola Verkerk (Interne Dienst Bedrijf) tst. 7221. Het redactieadres: Esther Tops en Menno Middelkoop, BK 2.17, Z/Wou. E-mailadres Zoeterwoude: Leven in de Brouwerij De inleverdatum; Het volgende nummer van Leven in de Brouwerij komt 4 december uit. Teksten en foto's kunnen tot en met vrijdag 22 november worden ingeleverd. afvoer van tanks naar de centrale koeling. Onder de NH3-condensoren liggen twee slachtoffers. Het doel van de oefening was om de slachtoffers binnen een gestelde tijd in veiligheid te brengen en water op de gaswolk te spuiten. Tevens moest de samenwerking tussen alle betrokkenen goed verlopen. Verschillende rappor teurs hielden nauwgezet bij wat er gebeurde. Gegevens die later nog van pas zullen komen bij een volgende oefening of een echte calamiteit. Direct na het alarm werd de installatie automatisch ingeblokt om zo de lek kage tot een minimum te beperken. Binnen vijf minuten was de Bedrijfs brandweer onder leiding van bevel voerder Ron Jordans ter plaatse. Kort daarop volgden de brandweer Leiden en de afdelings-BHV'ers van de afde ling Verpakken. Ook nu kunnen we weer terugkijken op een leerzame oefening voor de hele BHV-organisatie. Fred van Leeuwen, hoofd BFIV In samenwerking met de Bedrijfs Hulp Verlening Heineken (BHV) en de brandweer Leiden vond 31 oktober de periodieke ammoniakoefening plaats op Brouwerij Zoeterwoude. Bij Heineken wordt ammoniak gebruikt in koelinstallaties. De BHV-organisatie van Heineken bestaat uit afdelings- BHV'ers, de Bedrijfsbrandweer, calami teitencoördinatoren en communicatie coördinatoren. Dit keer werd de volgende situatie in scène gezet: Er is een NH3-lekkage bij De betonnen klinkers van het wegdek van de H.P. Heinekenweg zijn vervangen door een twintig centimeter dikke laag asfalt. Deze klus duurde van 31 oktober tot 7 november. Na het verwijderen van de klinkers moest eerst de slakkenfundering (puinlaag ter versteviging van de ondergrond) die eronder lag, worden geëgaliseerd. De klinkers werden opgeslagen in een depot, zodat ze te zijner tijd wellicht opnieuw kunnen worden gebruikt. Bij de kruising van de H.P. Heinekenweg en de Vlietweg lag over een lengte van ongeveer 25 meter alleen maar zand. Omdat zand geen goede ondergrond is voor asfalt, moest dit eerst worden uitge graven. Daarna kon ook hier puin worden gestort. Voordat met de werkzaamheden werd gestart, had Bouwbureau HNS, dat verantwoordelijk was voor deze klus, uitgebreid overleg gehad met medewerkers van EVM. Zij zorgden ervoor dat de opslag van de materia len zodanig werd verplaatst, dat het doorgaande verkeer geen onnodige hinder zou ondervinden. Ook mede werkers van DCS hielpen deze dagen een handje mee om alles soepel te laten verlopen. Niet onbelangrijk was dat het weer meezat. Uiteraard is werken onder een lekker zonnetje altijd fijn, maar als het 6 november was gaan rege nen, hadden we het asfalteren moe ten uitstellen. Want asfalt en regen gaan nu eenmaal niet samen. Flans Wesselingh, Bouwburau FINS

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 8