Afdelingsdag Brouwen Y i 'Met open vizier de klokken gelijk zetten!' In memoriam 7 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Bas Zuidberg geeft een terugblik voor rayon Energie en de Onderhoudsgroep WTB Zo luidde het thema van de afdeiingsdag SU Brouwen die 8 november plaatsvond. Dit thema was gekozen, omdat we in een open sfeer met elkaar de klokken gelijk wilden zetten. Alleen dan kunnen we de volgende stappen nemen in de ont wikkeling van onze afdeling naar de beste SU Brouwen van Heineken. Helaas konden enkelen er niet bij zijn in verband met de levering van energie en de levering van Amstel aan Colonne 1. De dag begon met een terugblik op de bereikte resultaten van 2001/2002. Dit werd gedaan door verschillende mensen van Brouwen. Er werd gesproken over personeel en organisatieontwikkeling, kwaliteit, leverbetrouwbaarheid en kosten. Joop Knuist kwam de nieuwe werkwij ze toelichten, die sinds de invoering van STAR Chain geldt. Hij beant woordde ook veel brandende vragen. Joop stond stil bij de wijze waarop volumes worden toegewezen aan HNS of een andere brouwerij in Europa. Ook vertelde hij hoe binnen HNS de toewijzing van volume in zijn werk gaat. Verder maakte Joop dui delijk dat wij ons als Brouwerij Zoeterwoude klaar moeten maken om de verwachte groei in de USA op te vangen. Hij benadrukte dat de klant en de totale keten centraal moeten staan in ons denken. Topkwaliteit Na de lunch hebben Wilbert Raaij- makers en Marc Gross de positie van Heineken N.V. en Brouwerij Zoeterwoude in de wereld toege licht. Een belangrijk onderdeel was dat onze brouwerij het volume moet verdienen door topkwaliteit en goede betrouwbaarheid te leveren tegen lage kosten. De productie moet goedkoper worden om zo het volume van Heineken Brouwerijen te behouden en het volume van Heineken USA te doen groeien. We zullen onze tijd moeten stoppen in het verbeteren van resultaten en niet alleen in het verklaren waarom de resultaten nog niet het gevraagde niveau hebben. Tot slot lichtte Dini Bouwmeester de concrete activiteiten toe zoals die voor 2003 gepland staan, zodat we weer een stap zetten richting de beste SU Brouwen van Heineken. De geslaagde dag werd afgesloten met een biertje en buffet. Elien Smits, rayonmanager Brouwen/Filtratie Hierbij heb ik de droeve plicht jullie mee te delen dat twee medewerkers van externe firma's beiden aan een hartstilstand zijn overleden. Wim Ligtvoet (57) van Van der Werf Schilders overleed op 8 november. Jos Janse (54) over leed op 30 oktober. Hij was sinds kort werk zaam bij de afdeling Nieuwbouw als inhuur- medewerker Mechanical Engineering. Ons medeleven gaat uit naar familieleden, naaste bekenden en collega's. Wiibert Raaijmakers Heineken Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 7