Personeelsfeest Heineken Zoeterwoude Nieuw elektriciteitscontract Brouwerij Zoeterwoude 9 november 2002 4 De Heineken-partyband zorgde voor een spetterend optreden, dat door het vroege tijdstip echter door sommigen helaas werd gemist... w Het publiek vermaakte zich prima op het personeelsfeest De Tranentrekkers zongen absoluut vals, maar troffen bij velen met gevoel een emo tionele snaar Er kwam aardig wat volk af op het geslaagde en gezellige feest in Leiden Vanaf 1 januari 2003 hebben wij een nieuwe elektri citeitsleverancier. De aardgasleverancier blijft, net als dit jaar, in 2003 dezelfde. "Nou en?" zullen velen hierbij denken. We lezen in de krant veel over de voor- en nadelen van de zogenaamde 'libera lisering' van de energiemarkt. Maar wie denkt dat dit ons niet raakt als brouwe rij, heeft het mis! Sinds 2000 zijn ook wij namelijk vrij in onze keuze van elek- triciteits- en gasleverancier. De inkoop van elektriciteit en aardgas doen wij samen met alle productievesti gingen en horecadistributie-units in Nederland. Daarmee kunnen we ons volume bundelen en betere afspraken maken, onder andere over de prijs. Zoeterwoude neemt binnen Nederland een bijzondere positie in, omdat wij voor tachtig procent onze eigen stroom opwekken met drie gasturbines. Wat we tekortkomen, kopen we in bij de elektri citeitsleverancier. Wat we overhouden (vooral in het weekend en 's nachts) ver kopen we terug. Omdat de turbines aar dig wat gas verbruiken, worden onze kosten voornamelijk door de gasprijs bepaald. Het wisselen van leverancier gaat voor de meesten van ons ongemerkt. De eni gen die namelijk contact met hen heb ben, zijn de energieoperators. Die moe ten in de gaten houden dat ons verbruik binnen de perken blijft, ook als er een turbine uitvalt door een storing of voor onderhoud. Sinds 2000 zijn we al enkele keren van leverancier gewisseld. Dit jaar levert een leverancier zowel elektriciteit als aard gas. Volgend jaar zal een andere leve rancier ons van elektriciteit voorzien. Omdat er aan elektriciteit geen kwali teitsverschil zit (een kilowatt is immers een kilowatt), is bij de keuze van leve rancier vooral gekeken naar de prijs. Door slim in te kopen, hebben we onze kosten weer wat verder weten te druk ken, en dat helpt in het realiseren van een lagere hectoliterprijs! Wat overigens ook erg goed werkt om de kosten te drukken, is voorkomen dat we onnodig energie verbruiken. En daar kunnen we allemaal wat aan doen! De naam van de nieuwe leverancier voor elektriciteit is in dit artikel niet vermeld, omdat over publicatie specifieke con tractafspraken zijn gemaakt. Bas Zuidberg, rayonmanager Energie OHC B/E

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 4