Teamdag Colonne 2 en 3 De redactie: Karin Jansen (Brouwen) tst. 7407, Frea Lodewijk (P&O) tst. 7065, Esther Tops (Lasswell Communication Events) tst. 7074 of 06- 22502578, Menno Middelkoop (Lasswell Communication Events) tst. 7074 of 06-10905631, Manon van Veenendaai (Verpakken) tst. 7216, Carola Verkerk (Interne Dienst Bedrijf) tst. 7221. Het redactieadres: Esther Tops en Menno Middelkoop, BK 2.17, Z/Wou. E-mailadres Zoeterwoude: Leven in de Brouwerij De inleverdatum: Het volgende nummer van Leven in de Brouwerij komt 20 november uit. Teksten en foto's kunnen tot en met vrijdag 8 november worden ingeleverd. De teamdag voor Colonne 2 en 3 vond 28 sep tember plaats. Deze dag gaf ons de gelegenheid om stil te staan bij de gebeurtenissen van het afgelopen jaar. Ook werd een blik op de toekomst geworpen. De datum was zo gekozen, dat de stil stand van de colonnes samenviel met de brouwe rijstop en een aantal rioolreparaties. leder jaar proberen we tijdens de teamdagen ook een kijkje te nemen in de Heineken-wereld om ons heen. Vorige keer vertelde Chris Terrio over de marktontwikkelingen van 'onze' 710HK-fles in de Verenigde Staten. Dit jaar werd aandacht •besteed aan het traject voorafgaand aan het bottelprogramma en aan de containerafhandeling van Heineken bier in de haven. Aan boord van de Merijntje Gijzen in de Rotterdamse haven lichtten Henk Schoonhoven en Ad van Delzen toe hoe een drie jaren-prognose, via een jaarplan en een 13-weeksplan, verandert in het bottelprogramma waarmee wij dage lijks werken. Concurrentiepositie Vervolgens was er een wederzijdse kennismaking van rayon 2 met Mare Gross, onze nieuwe algemeen direc teur HNS. Zijn boodschap was duide lijk: vakmanschap, gezond verstand Harro de Vries en Maarten Hut, Verpakken en het nemen van je verantwoorde lijkheid moeten leiden tot gegaran deerde kwaliteit en leverbetrouw baarheid. Het klinkt heel eenvoudig, maar de focus moet liggen bij het kwalitatief verpakken van bier. Wij zullen als Nederlandse brouwerij keihard moeten werken aan onze concurrentiepositie ten opzichte van buitenlandse brouwerijen. (Van collega's heb ik de dagen daar na regelmatig kreten als 'minder vergaderen' en 'minder weggooien' gehoord.) De dialoog die met Mare Gross plaatsvond, was heel open. Sommigen hadden zelfs vragen voorbereid. De ochtend was infor matief en intensief. Dit laatste kwam mede door de geringe afmetingen van de presentatieruimte aan boord. De drijvende locatie kwam beter tot haar recht toen we tijdens de lunch door de Rotterdamse havens voeren. Na een overstap op de bus hebben we een uitgebreide rondrit gemaakt over het ECT-terrein. De overslag van containers op de reus achtige containercarriers is ver gaand geautomatiseerd en door alle afmetingen heel indrukwekkend. Terug op de brouwerij hebben we de dag afgesloten met een barbecue en een drankje.

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 8