Ongevallenindexcijfer - Controle door de arbeidsinspectie Unit Amsterdam op bezoek in Zoeterwoude Index -- Heineken Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Wat is de doelstelling van Brouwerij Zoeterwoude ten aanzien van ongevallen en hoe was de stand van zaken tot oktober? Wij streven naar nul onge vallen. Dit is niet realistisch, want waar gewerkt wordt, worden fouten gemaakt en dus vinden er ook ongevallen plaats. Als je een doelstelling wilt realiseren, moet deze wel haalbaar zijn. Het indexgetal voor ongevallen dat binnen Heineken is vastgelegd, is ge baseerd op het aantal ongevallen met verzuim per jaar per honderd mede werkers (FTE's). Door de bedrijfsleiding wordt een haalbare doelstelling vastge steld. Voor het jaar 2002 is het ongeval lenindexcijfer <1,6. In de bijgaande gra fiek zie je dat dit in het eerste kwartaal Ongevallenindex 2002 2,5 2,1 Doelstelling 2002 1,5 1,42 - - 1,44 - Trendlijn 1,0 0,5 u 1 e kwartaal 2e kwartaal 3e kwartaal 4e kwartaal niet is gelukt. Het tweede en derde kwartaal tonen een beter resultaat. De trendlijn in de grafiek geeft aan dat als wij in het vierde kwartaal ook een indexcijfer van ongeveer 1,4 realiseren, wij de doelstelling van minder dan 1,6 halen. De arbeidsinspectie kwam 28 mei voor een veiligheidscontrole naar onze brouwerij. Zij constateerde destijds dat een aantal medewerkers geen gehoorbescherming droeg op de plaatsen waar het wettelijk verplicht is. Nu heeft de arbeidsinspectie de gewoonte om eerst een waarschuwing te geven en daarna onver wachts een controle uit te oefenen. Als bij zo'n na-controle blijkt dat er geen verbetering heeft plaatsgevonden, volgen onvermijde lijk boetes voor zowel de werkgever als de werknemer. Op woens dag 23 oktober kwam een inspecteur deze controle uitvoeren. Tijdens zijn ronde door Verpakken heeft hij geen medewerkers aangetroffen zonder gehoorbescherming, veiligheidsbrillen en werkschoenen. Zijn conclusie was dat Heineken zijn opmerkin gen van 28 mei goed heeft opgepakt en er hoeven dan ook geen procesverbalen te worden opgemaakt. Ik wil iedereen die hier aan heeft meegewerkt langs deze weg bedanken. Bart van Eunen Medewerkers uit Amsterdam nemen een kijkje in onze brouwerij Alle magazijnmedewerkers van onze unit Amsterdam hebben zaterdag 14 september Brouwerij Zoeter woude bezocht. Ben Verberg en Baan Schroef, beiden teamleider DCS Export, namen de rondleiding voor hun rekening. Na de prettige ontvangst met koffie en banket werden wij door de exportcolonnes geleid. Voor velen was dit het eerste bezoek aan de brouwerij en zij vonden het zeer indrukwekkend om te zien met welke snelheid de flessen exportbier worden afgevuld. Een van de vele hoogtepunten was toen een aantal heftruckchauffeurs uit ons magazijn zelf een container mocht laden met pallets bier. Tevens hadden we een primeur met de kerstverpakking voor Amerika. Na de lunch hebben we dag afge rond met een mooi glas vers getapt Heineken bier. Dank aan Ben en Baan voor een prima verzorgde dag! Namens unit Amsterdam, Erik Janssonius Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 7