WIE IS Mare Doornweerd (34) Qr teamleider EVM Hei-Time PROFIEL Heineken Nederland Supply 5 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Wat vind je leuk aan EVM? "De resultaatgerichtheid en de zelf standigheid. Ik kom bij P&O Brouwerij vandaan, maar hier ervaar ik veel meer eigen verantwoording. Niet alleen voor mijzelf, maar vooral ook bij de jongens. De verschillende teams hier zijn enorm zelfstandig; ze draaien vrijwel alles zelf. En als ik dan kijk hoe snel ze bijvoorbeeld SAP kri tisch eigen hebben gemaakt, dan neem ik daar absoluut mijn petje voor af." Wat doe jij zoal in je vrije tijd? "Mijn vriendin en ik hebben dit jaar een oud huis gekocht, uit de jaren dertig. Mijn voornaamste bezigheden bestaan dus uit klussen, klussen en nog eens klussen. Gaandeweg kom je erachter dat je een boel zelf kunt doen, zodat je niet alles hoeft uit te besteden. Maar als ik van tevoren had geweten hoeveel werk er in zit, had ik dat huis nooit gekocht! Gelukkig dus dat ik het NIET wist..." Wat is je favoriete vakantieland? "Ik hou altijd van afwisseling, ook voor wat betreft vakantiebestem mingen. Bijvoorbeeld duiken in de Filippijnen: erg mooi. Afgelopen zomer daarentegen gingen we met ons zoontje naar Frankrijk. Ook geslaagd, maar dan heel anders." Wat zou je op je werk willen veranderen? "Ik zou graag meer tijd overhouden voor de teams bij EVM. Ik ben vaak druk met vergaderingen en projec ten, waardoor ik hen te weinig zie. Bovendien werk ik in een dagdienst functie, terwijl zij in een vijfploegen dienst werken. Daardoor zie je elkaar ook minder. Maar dat brengt ons werk nu eenmaal met zich mee, denk ik." Doe je aan sport? "Niet lang geleden ben ik gestopt met voetballen. Na onze verhuizing raakte dat een beetje in de vergetel heid en kwam het er niet meer van. Momenteel ben ik wel bezig met ten nis. Ook leuk." Wat is jouw levensmotto? "Ehm... da's een moeilijke. Ik vind balansen in het leven erg belangrijk. Klinkt misschien wat filosofisch, maar ik bedoel het heel praktisch. Zo werk ik bijvoorbeeld 4,5 dag om tijd over te houden voor mijn zoontje. Dus mijn motto is dan zoiets als: 'blijf in balans!'" Waaraan kun jij je ergeren? "Als ik word belazerd. Dan is mijn vertrouwen beschadigd en zal het veel tijd kosten dat weer op te bou wen. Zo zit ik in elkaar." Ondernemingsraad Zoeterwoude Heineken Nederland Supply De COR kreeg deze zomer de medede ling dat Heineken een tijdregistratie systeem gaat invoeren, dat voor alle medewerkers binnen de Nederlandse organisatie geldt. Met Heineken is de afspraak gemaakt dat het tijdregistra tiesysteem binnen de huidige afspra ken en privacywetgeving moet passen. Het wordt dus zeker geen volgsys teem: alleen de eerste en laatste kloktijd worden geregistreerd. Wel worden de vakantiedagen, de verlofuren en het overwerk geno teerd door de hiervoor bestemde codes bij de klok in te toetsen. De exacte werkwijze van de tijdregistratie werd 30 september naar alle mede werkers gecommuniceerd via de Hei- Time-folder en het Hei-Time-team. Het noteren en het bijhouden van bijvoor beeld overuren verloopt volgens de arbeidstijdenwet. Omdat Heineken zich aan deze wetgeving moet hou den, is dit dus voor ons als OR geen discussiepunt. Productie Zoeterwoude en Vrumona gaan vanaf 1 januari 2003 als eerste officieel werken met dit nieuwe systeem, de overige vestigin gen volgen op een later moment. Voordat er per 1 januari officieel met Hei-Time gaat worden gedraaid, krijgt de OR een tussentijdse evaluatie. Wij kunnen dan onze op- en aanmerkin gen, die wij vanuit de praktijk ervaren of van onze achterban krijgen, aan onze overlegvoorzitter melden. Mocht u nog vragen of opmerkingen hebben, dan horen wij dat graag van u. OR Zoeterwoude

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 5