48 in ae brouwerij Nieuwe hoogspanningsleiding onder de Colonnelaan 1 WW* Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude 6 november 2002 Jaargang 6 Heineken I De buizen worden aan de boorkop vastge maakt 1 Nieuwe hoogspanningsleiding onder de Colonnelaan 2 Afscheid van Gert Jan van Assen en Cok van Boheemen 6 3 Jubilea Chris Bos en Piet Dijkhuizen 4 Praktijktoets Kwaliteit naar de Lijn 8 Profiel Marc Doornweerd (EVM) Heineken gecertificeerd leverancier van diervoer Controle door de arbeidsinspectie Teamdag Colonne 2 en 3 De buizen met een lengte van tweehonderd meter worden via een klein gat in de Colonnelaan door de tunnel getrokken Colonnelaan een tunnel geboord met een lengte van tweehonderd meter en een dikte van zestig centimeter. Het diepste punt van de tunnel lag onge veer op zes meter. Omdat de boor- stang maar acht centimeter dik is, zou de tunnel achter de veel grotere kop direct weer instorten. Daarom werd het geboorde gat volgespoten met een puddingachtige massa, bentoniet genaamd. Bentoniet is zo dik dat zand en klei er als het ware op blijven drij ven, waardoor de zijkanten van het gat niet inzakken. Aan het eind van de tun nel, waar de boorkop na twaalf uur boren weer bovenkwam, waren onder tussen vier buizen met een lengte van tweehonderd meter uitgerold. Deze buizen werden aan de boorkop vastge maakt en door het terugtrekken van de boor zijn ze door de tunnel heenge trokken. Het bentoniet is vervolgens weer opgezogen door een grote tank wagen. Omdat de vier kabels die door de buizen werden getrokken elk 450 meter lang zijn en omdat er op diverse plekken al te veel kabels lagen of de bochten te scherp waren om te boren, moest er nog meer worden gegraven. Het boren en intrekken van de buizen heeft in totaal twee dagen geduurd, waardoor de overlast tot een absoluut minimum beperkt is gebleven. Wim Arkensteijn, TD Nieuwbouw Nederland Supply Voor Brouwerij Zoeterwoude werd 21 en 22 oktober een uniek stukje werk uitgevoerd. Om in de toekomst zeker te zijn van voldoende elektriciteit in het Palletisercentrum en het Biermagazijn, is er een nieuwe hoogspannings leiding aangelegd tussen Bottelarij 1 en het Biermagazijn. Omdat de kabels in de grond moeten worden gelegd, wordt normaliter de hele weg opengebroken. Hierna wor den de kabels in de sleuf gelegd, waar na de weg weer wordt dichtgemaakt. Als wij dit op deze manier zouden doen, zou de Colonnelaan twee weken openliggen. Dat zou betekenen dat Colonne 2 en 3 zolang geen bulkglas aangevoerd konden krijgen. Gelukkig bestaat er sinds kort een alternatief, namelijk horizontaal gestuurd boren. Twaalf uur boren Met een hydraulische boormachine werd onder het wegdek van de

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 1