Veilige looproute bij EVM Nieuw riool onder Colonnelaan De redactie: Karin Jansen (Brouwen) tst. 7407, Frea Lodewijk (P&O) tst. 7065, Esther Tops (Lasswell Communication Events) tst. 7074 of 06-22502578, Menno Middelkoop (Lasswell Communication Events) tst. 7074 of 06-10905631, Manon van Veenendaal (Verpakken) tst. 7216, Carola Verkerk (Interne Dienst Bedrijf) tst. 7221. Het redactieadres: Esther Tops en Menno Middelkoop, BK 2.17, Z/Wou. E-mailadres Zoeterwoude: Leven in de Brouwerij De inleverdatum: Het volgende nummer van Leven in de Brouwerij komt 6 november uit. Teksten en foto's kunnen tot en met vrijdag 25 oktober worden ingeleverd. In het vorige nummer van Leven in de Brouwerij berichtte de OR Zoeterwoude over de parkeerproble- matiek en de onveilige situatie die hierdoor ontstond voor de medewerkers. Want medewerkers die par keerden op het tijdelijke parkeerterrein bij de contai nerwisselplaats, liepen dwars over het EVM-terrein om op hun werkplek te komen. Binnen het Arbo-team was hierover al gesproken en acties waren reeds gestart; deze waren in week 41 afgerond. De veilige en ver plichte looproute van en naar het tijdelijke parkeer terrein is duidelijk geel gemarkeerd en bij het begin en het einde staan borden, die melden dat men ver plicht is deze route te volgen. Ik hoop dat iedereen zich hieraan houdt. Zo worden de EVM-medewerkers niet verrast door medewerkers die plotseling tussen de stouwen met flessen opduiken. Vooral in het don ker is dit levensgevaarlijk. Bart van Eunen Het riool onder de Colonnelaan (tussen DCS en Verpakken) op het brouwerijterrein is vrijdag 27 en zaterdag 28 september grondig gerenoveerd. Dit was nodig omdat de oude buis door de tand des tijds en vooral door het veelvuldig gebruik poreus was geworden. De genoemde data waren bewust gekozen, omdat wegens een geplan de brouwerijstop bijna geen overlast zou ontstaan als gevolg van de reno vatiewerkzaamheden. De Colonnes 2 en 3 lagen namelijk toch al stil. Om vier uur 's ochtends begon de klus. Eerst werd de bestaande riolering doorgespoeld, zodat deze vrij was van slib en andere rommel. Daarna werd een met hars geïmpregneerde 'kous' door het oude buizenstelsel getrokken, die vervolgens met behulp van waterdruk mooi rond werd gewalst. Het hiervoor gebruikte water was opgewarmd tot circa tachtig graden Celsius, omdat alleen bij zo'n hoge temperatuur de hars kon worden ver vormd. Om een idee te geven van de maten: de nieuwe rioolbuis is 106 meter lang en heeft een doorsnede van een halve meter. Er was dan ook een hijskraan nodig om de 'kous' in Hans Wesselingh, Bouwbureau HNS ■■:-3 De gemarkeerde looproute van en naar het tijdelijke parkeerterrein bij de containerwisselplaats VOETGAHGERS In de plastic hoes worden later nog gaten gezaagd voor de doorstroom via rioolputten aan de oppervlakte het riool te laten zakken. In de loop van de zaterdagmiddag was de klus geklaard. De oude rioolbuis stamde uit medio jaren zeventig; de nieuwe moet nog tientallen jaren meegaan.

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 8