Certificering Arbodienst succesvol verlopen! ■2& Drie nieuwe laadputten voor DCS I;- Wi 6 Na een succesvolle 'papieren audit' op 17 sep tember, hebben de heren van Lloyds 30 septem ber een bezoek gebracht aan de Arbodienst in Zoeterwoude en 1 oktober aan de Arbodienst in Den Bosch. Hierbij werd gecontroleerd of er daadwerkelijk volgens de eigen procedures, zoals vastgelegd in het kwaliteitshandboek, wordt gewerkt. Aan het einde van de dag op 1 oktober ging het sein op groen: het certificaat van de Arbodienst voor alle werkmaatschappijen werd voor vier jaar verlengd! Is dat zo bijzonder, zult u denken. Nou, dat is heel bijzonder, vinden wij zelf. Wij hebben in de afgelopen periode hard gewerkt om de basis dienstverlening van de Arbodienst een positieve impuls te geven. Om een aantal voorbeelden hiervan te noemen: leidinggevenden krijgen nu een betere terugkoppeling inza ke afspraken die met 'hun' zieke medewerkers zijn gemaakt. Het overleg tussen de bedrijfsarts, P&O en de leidinggevende van de zieke, het zogeheten SMT, is op veel plaat sen verbeterd. Achterstallig onder houd op het gebied van het perio diek onderzoek naar mogelijke risi co's rondom de werkplekken (RI&E) heeft grotendeels plaatsgevonden, het kwaliteitshandboek is bijgewerkt, et cetera. In het komende jaar zult u als klant nog meer merken van de professio nalisering die binnen de Arbodienst in gang is gezet, want het kan altijd beter! Graag gaan wij de dialoog aan met onze klanten om concrete afspraken te maken over de verant woordelijkheden met betrekking tot Arbo-zorg. Wie is waarvoor verant woordelijk en hoe kunnen wij de klanten ondersteunen bij het realise ren van hun Arbo-doelen in 2003. Maar voor het zover is, genieten wij nog even van ons positieve audit- resultaat. Met dank aan alle mede werkers van de Arbodienst, maar speciaal aan Francis, Hans, Marlies, Jaap, Wiet, Marion, Toos, Gijs en Peter, want zij hielden het hoofd koel op de stressvolle momenten! Viviane Vandermeulen, hoofd Arbodienst Biermagazijn II van DCS Export krijgt er dit jaar drie laadputten bij. In totaal beschikt DCS dan over vijftien laadputten. Voor deze capaciteits vergroting werd 11 oktober de eerste paal in de grond geslagen. De bouw van drie laadputten voor DCS Export is in volle gang In het Magazijn, voor de laadputten, zet DCS de producten klaar voor de verlading in containers, die vervol gens per vrachtwagen naar de havens worden vervoerd. De strategie van DCS Export is gericht op 'Flowgistics'. Dit houdt in dat we ons niet richten op de opslag van gereed product, maar op een zo goed mogelijke afstem ming tussen productie en belading, oftewel stromen in plaats van sta pelen. Pallets gereed product moe ten zo kort mogelijk in het Magazijn aanwezig zijn. Dé manier om dit te realiseren is crossdocking: hierbij worden pallets direct van de palleti- sers van Verpakken naar de klaar- zetlocaties gereden, zonder dat zij in voorraad hebben gestaan. Wanneer er echter geen lege con tainers beschikbaar zijn, kan een klaargezette vracht niet direct wor den verladen. Om toch altijd pro ducten vanaf de palletiser direct in een klaarzetlocatie te kunnen plaat sen, wordt de capaciteit bij de ver lading door de drie nieuwe laadput ten vergroot. Nog voor kerst zijn de laadputten klaar. Anneiies Mulderij, projectleider DCS Export

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 6