Future Vision van de Technische Dienst 4 Directe aanleiding voor de Future Vision was de herindeling van de Technische Dienst (TD). De afdeling Energie en de Onderhoudsgroepen Brouwen/ Energie en Verpakken zijn uit de TD getild, zodat alleen nog de TD Staf, Bouwbureau HNS, Nieuwbouw en de Interne Dienst zijn overge bleven. Drie van deze afdelingen hebben in overleg met de (interne) klanten hun belangrijkste taken op een rijtje gezet. Dit takenpakket moet op termijn meer gestalte krijgen. TD Staf houdt zich bezig met de wet en regelgeving omtrent machines. Ook adviseert zij over de technische staat ervan en over de voordeligste manier van kwalitatief onderhoud. Daarnaast bewaakt zij de technische processen binnen de brouwerij. Nieuwbouw zorgt voor aanpassingen aan bestaande installaties en eventu ele vervanging daarvan, zoals de wortketel afgelopen jaar. Bouwbureau HNS is een fusie van Bouwkunde en Onderhoud Gebouw Installaties. Naast de bouw en het onderhoud van gebouwen in Zoeterwoude gaat HNS ook bouwkun dige ondersteuning bieden in Den Bosch, aan de Heineken Experience in Amsterdam, het kantoorgebouw in Leidschendam en de drankenhandels. Overkoepelend is binnen de TD een overlegplatform opgericht dat zich richt op de technische staat van de brouwerij op langere termijn. Dit orgaan heeft de symbolische naam 'Technisch Geweten'. Dit Technisch Geweten adviseert de bedrijfsleiding over onderhoud, investeringen en technische richtlijnen. Frans Glavimans, hoofd Technische Dienst Reacties betrokkenen: Yvonne Wilmot, TD Staf "Als het allemaal loopt zoals gepland, verwacht ik dat Future Vision onze organisatie veel goeds brengt. Alles wordt beter gestructu reerd en daar heeft natuurlijk ieder een iets aan. Jaap van der Steen, Nieuwbouw "Voor Nieuwbouw verandert er niet veel, maar één voordeel is dat de onderhoudsdienst nu direct onder Productie valt. Kortere lijnen geven een beter resultaat. Hoewel ik een tikkeltje sceptisch ben, vind ik dat Future Vision een positieve kans ver dient. Hans Wesselingh, Bouwbureau HNS "Dankzij Future Vision wordt het voor de interne klant een stuk prettiger. Omdat het proces meer structuur krijgt, wordt de werkwijze duidelijker en efficiënter. De interne klant krijgt daardoor meer tijd zich op zijn kern taken te richten en dat is precies wat hij wil. Tom Geijssen, Bouwbureau HNS "Dankzij de kortere lijnen weet ieder een straks wie hij moet hebben voor welke klus. Eigenlijk hadden Onderhoud Gebouw Installaties en Bouwkunde altijd al op dezelfde afdeling moeten zitten.

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 4