47 e brouwerij Een geslaagde brouwerijstop 23 oktober 2002 Jaargang 6 Heineken Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude 1 Een geslaagde brouwerijstop 2 Even voorstellen: Sandor Volwerk 3 Total Clean Out Verpakken 4 Future Vision van de Technische Dienst 5 Even voorstellen: Taco Zantinge 6 Drie nieuwe laadputten voor DCS 7 Teambuildingsdag Interne Dienst 8 Veilige looproute bij EVM «SMCBJ Kees van Holten (links) en Wim Hoek (Filtratie) werken aan een kleppenmatrix op het marktplein De jaarlijkse brouwerijstop voor onderhoud aan hoog- en laag spanningsinstallaties en de productie-installatie vond zaterdag 28 september plaats. Dit keer waren de hoog- en laagspan ningsinstallaties van het Zoeterwoudse kantoor aan de beurt om te worden geïnspecteerd. Daarom moest alle elektriciteit worden afgesloten. Omdat het computernetwerk in het kantoor actief diende te blijven, werd een noodvoorziening aange legd. Twee dieselgeneratoren van vierhonderd pk en ongeveer vier kilometer kabel waren nodig om deze stroom te leveren. Tijdens de inspectie zijn veel zwakke plekken aangetroffen. Sommige konden direct worden gerepareerd, voor de meeste is vervanging de enige oplos sing. We zullen dus binnen afzien bare tijd nog eens spanningsloos Nederland Supply moeten. Vanuit inspectie-oogpunt was het een geslaagde dag. Ook stond een inspectie aan en in de 45 meter hoge schoorsteen van de warmtekrachtcentrale op het pro gramma. Deze inspectie werd uitge voerd door Kees van de Starre en Sjaak Abbema, onderhoudstechnici van de Onderhoudsgroep Brouwen. Er werden veel (las)werkzaamheden in de buitenlucht uitgevoerd, onder andere voor de vervanging van zes meter stadswaterleiding met een dia meter van vijftig centimeter (inclusief afsluiters), enkele stukken van het condensaatleidingsysteem, et cetera. Daarnaast zijn door de verschillende onderhoudsafdelingen (Bouwkunde, Elektra Instrumentatie, Proces automatisering/Procesinformatise ring en Werktuigbouwkunde), en incidenteel in samenwerking met pro ductiecollega's, werkzaamheden aan de productie-installaties uitgevoerd. We moesten voor deze brouwerijstop, waarbij dus ook de persluchtinstalla tie uit bedrijf was, twee mobiele luchtcompressoren met een totale capaciteit van 64 kubieke meter bij 7,5 bar inzetten om ons totale pers luchtsysteem op druk te kunnen houden. Dit was ook een mooie gelegenheid om luchtlekkages op te sporen en waar mogelijk te repare ren. De werkzaamheden op de brouwerij waren omstreeks zes uur afgerond, zodat de energieprocessen weer kon den worden opgestart, 's Avonds om elf uur zijn de productieprocessen volgens planning hervat, zodat we kunnen spreken van een zeer geslaagde brouwerijstop. Namens de projectgroep Brouwerijstop 2002, Tjeert Rozema en Wim Arkensteijn

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 1