WIE Fons Koolbergen (45) procesoperator BIKE-plant (Brouwen) 25 jaar in dienst 40 jaar in dienst PROFIEL •A k Heineken 5 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Wat heb je tot nu toe voor Heineken kunnen betekenen? "Sinds maart 2000 ben ik procesope rator bij BIKE, waar ik mij bezighoud met het maken en verpakken van gist voor al onze brouwerijen over de hele wereld. Ik begon in 1978 bij Heineken bij de Kwaliteitsdienst (BTD). In de bijna 25 jaar dat ik hier werk, heb ik veel cursussen en oplei dingen gevolgd en uiteenlopende functies gehad." Wat vind je leuk aan je werk? "De afwisseling. Het gistingsproces is grotendeels geautomatiseerd, maar ik moet zorgen dat dit proces in goede banen wordt geleid. Signaleer ik problemen via de schermen, dan moet ik zowel softwarematig als handmatig handelingen verrichten. Dit is heel specialistisch werk. De gist-plant is uniek voor Heineken, het is de enige op de hele de wereld." En wat vind je minder leuk? "Mijn standpunt is datje werk eigen lijk altijd leuk moet zijn, maar het minst prettig vind ik schoonmaken en zware dingen sjouwen. Elke maandag bijvoorbeeld moet 1.100 kilo gist handmatig worden gelost, in zakken van 25 kilo. Maar binnenkort is dat gelukkig verleden tijd." Wat doe je zoal in je vrije tijd? "Ik doe al dertig jaar aan handbal. Verder dart ik graag en loop dage lijks met mijn hond. Elk jaar ga ik met mijn gezin skiën en snowboarden. Ik ben geen mannetje dat kan stilzitten: van lezen hou ik niet. Wel kijk ik regelmatig sport op de televisie." Wat is je zwakke kant? "Ik maak niet alles af, terwijl ik wel toezeggingen doe aan mensen." Voor wie heb je bewondering? "Voor de wielrenner Lance Armstrong. Hij was ten dode opge schreven en uiteindelijk is hij de beste van de wereld geworden. Dat geldt ook voor Mohammed Ali." Wat vind je irritant? "Oneerlijke mensen. Omdat we in zelfsturende teams werken, is het belangrijk datje op je collega's kunt bouwen en vertrouwen. Is dat niet het geval, dan neem ik geen blad voor de mond." Wat vind je van de sfeer bij Heineken? "In de afgelopen 25 jaar is de cultuur veel veranderd. Vroeger was er een sterke onderlinge band. Toen was er nog tijd voor een babbeltje. Nu wordt er veel gemaild, waardoor alles onpersoonlijker wordt." Heb je een grote wens? "Gezond blijven. Ik ben heel erg rijk, want ik ben gelukkig met alles wat ik heb." 7 oktober G.I. Keydeniers DCS Export 4 oktober A.J. van Rheenen Brouwen Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 5