Hei-Time: vragen HeKTime en antwoorden 4 Zoeterwoude is gestart met het schaduwdraai- en van Hei-Time. Tijdens eerder gehouden presentaties over de nieuwe elektronische tijdregistratie kwamen diverse vragen aan de orde. In de vorige editie van Leven in de Brouwerij beloofden wij de meest gestelde vragen en de daarbij horende antwoorden te publiceren. Bij dezen... Waarom is de tekst op de klokken Duits? SAP is gemaakt door een Duits bedrijf, dus de meldingen op de klokken zijn Duits. Ze zijn inmiddels in het Nederlands vertaald. Welke redenen voor af- en aanwezig heid kunnen in de klok worden ingevoerd? Vakantie, ATV, inhaaluren, dokters-/ tandartsbezoek, dienstreis, cursus intern, cursus extern, cursus eigen tijd (tijd), cursus eigen tijd (geld), overwerk uitbetalen en tijd voor tijd, overwerk uitbetalen. Hoe moeten uren worden geregis treerd als iemand weg mag met het oog op voldoende rusttijd? Als iemand eerder naar huis gaat in verband met een vergadering de volgende dag, worden deze uren met de afwezigheidssoort 'slaap- uren' verantwoord. Verdwijnen de overwerkformu- lieren? Tijdens het schaduwdraaien van Hei-Time blijven deze formulieren bestaan. Voorlopig moeten ze dus nog worden ingevuld. Moeten uitzendkrachten en andere externen ook klokken? Tijdens het schaduwdraaien worden zij toegevoegd aan de registratie. Waarschijnlijk moeten zij vanaf november klokken. Moeten wij onze oude urenregistra- tie blijven bijhouden? Ja. Het nieuwe systeem kan nog fouten bevatten en wij willen kijken of het oude en het nieuwe systeem tot dezelfde resultaten leiden. Dus als je klokt, doe je dat zowel op een oude als op een nieuwe klok. Als je eerst op een andere manier je verlofdagen, inhaaluren et cete ra bijhield, moetje dat blijven doen naast het klokken met de nieuwe klokken. Cok van Boheemen, Frank Stultjens en Annelies Mulderij, Implementatieteam Hei-Time

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 4