Tweede Centrale Dosering Hulpstoffen voor Verpakken Woensdag 9 oktober: Donderdag 10 oktober: Vrijdag 11 oktober: Zaterdag 12 oktober: Zondag 13 oktober: Maandag 14 oktober: Dinsdag 15 oktober: Woensdag 16 oktober: Donderdag 11 oktober: Vrijdag 18 oktober: Zaterdag 19 oktober: Zondag 20 oktober: Maandag 21 oktober: Dinsdag 22 oktober: Woensdag 23 oktober: Karbonade, tuinbonen met spekjes en gekookte aardappelen Ajam pangang, gebakken rijst met atjar en kroepoek en een gebakken ei Gebakken mosselen met twee sauzen, gebakken aardappelen en Mexico-mix Stoofvlees Tiroiienne en Vlaamse friet met frietsaus Kippenbout, witte rijst en ratatouille met Stroganoffsaus Tartaartje, gekookte aardappelen met jus en spinazie a la crème Kipkerrie, witte rijst en doperwten Fussili tricolore Bolognese en salade Bami goreng met pindasaus, kippenpootje, gebakken ei, atjar en kroepoek Kibbeling met ravigotesaus, aardappelpuree, twee röstirondjes en salade Broodje hamburger met frietsaus Twee kipschnitzels met mayonaise, curry en uitjes, twisters en appelmoes Hutspot met jus en een sukadelapje Holsteinerschnitzel, gekookte aardappelen met jus en bloemkool met saus Kip Bonne Femme Sinds kort is Gebouw 2 van Verpakken voorzien van een Centrale Dosering Hulpstoffen (CDH). Enkele jaren geleden is al een CDH geïnstalleerd in Gebouw 1. Door de hulpstoffen vanuit een centraal opslagpunt te doseren, wordt veiliger, efficiënter en goedkoper gewerkt. De hulpstoffen zijn nodig om vervuiling van de pasteurs tegen te gaan en corrosie van de kroonkurken te voorkomen. Om de CDH goed te kunnen bedienen, hebben opera tors en colonnetechnici van Colonne 6, 51 en 52 een cursus gevolgd. De centrale opslagruimte bevindt zich naast het dekselmagazijn van Gebouw 2. Het is de bedoeling dat op termijn ook sanigel in deze ruimte wordt opge slagen. Deze hulpstof wordt gebruikt voor de reiniging van de vulmachines. GIS blijft, net als in Gebouw 1, verant woordelijk voor de aanname van hulp stoffen en het regelmatig schoonmaken van de ruimte. De verantwoordelijkheid voor een veilige, hygiënische en effi ciënte dosering ligt bij de colonnes. Daarbij staat veiligheid voorop: er wordt immers gewerkt met stoffen waarmee voorzichtig moet worden omgegaan. In de CDH-ruimte zijn duide lijke richtlijnen opgehangen zoals het dragen van persoonlijke beschermings middelen, wat te doen bij calamiteiten, et cetera. Ruim dertig operators/technici hebben inmiddels een drie uur durende cursus over de omgang met de CDH achter de rug. In de eerste presentatie werd uit gebreid aandacht besteed aan veilig heid en kwaliteit. Hierna volgden pre sentaties over het doseerproces en de hulpstoffen, de onderdelen van de installatie en hun functies, de visualise ring en de bediening. De cursisten kre gen gelegenheid in de CDH-ruimte rond te kijken en vragen te stellen. Ten slotte is gecheckt of de training voldoende resultaat heeft opgeleverd. We hopen dat dankzij de cursus het zorgvuldig omgaan met onze hulpstof fen wordt bevorderd. Hulpstoffen die misschien niet zo'n hoge status hebben als gerst, water en hop, maar die voor de kwaliteit van ons eindproduct even goed onmisbaar zijn! Piet Hagenaars, Opleidingen

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 2