Hei-Time Het wordt tijd om te klokken... Dick Huisman 37,5 jaar en Lloyd Nurse 25 jaar bij Heineken Er komt een nieuwe tijdregistratie bij Heineken: we gaan elektronisch klokken. Het geldt voor ons alle maal, dus ongeacht functie of locatie. Dit is noodza kelijk om de verdere flexibilisering van de arbeids voorwaarden te ondersteunen. Verder verplicht de arbeidstijdenwet ons tot een aanpassing van ons systeem. Wij moeten uren in plaats van dagen gaan registreren. Om dit te realiseren is een project in het leven geroepen, dat Hei-Time heet. Het resultaat zal zijn dat al jouw verlofrechten elektronisch wor den bijgehouden en op je salaris- strook worden vermeld. Op de looproute naar de werkplek komen nieuwe tijdklokken te hangen. Door je pasje voor dit apparaat te houden, registreert de tijdklok wanneer je begint en wanneer je stopt met wer ken. Alle momenten datje wel en niet op je werk aanwezig bent - of het nu gaat om verlof, vakantie, ATV, een externe cursus of een bezoekje aan de dokter - worden zo netjes geregistreerd en verwerkt in één sys teem: SAP HR (waaruit ook je salaris wordt betaald). Je hoeft overigens niet te klokken als je gaat lunchen. Hei-Time is opgezet voor alle mede werkers van Heineken Nederlands Beheer, maar wordt in fasen inge voerd. De aftrap geschiedt 30 sep tember op de Brouwerij Zoeterwoude en bij Vrumona in Bunnik. Op deze vestigingen wordt een periode van drie maanden schaduwgedraaid met het systeem. Vanaf 1 januari 2003 gaat het systeem van start in de beide vestigingen. Per ploeg of afdeling zullen Tijdschrijvers met het SAP-systeem gaan werken. Zij zullen onder andere verlofdagen, overwerk en andere perioden van aan- en afwezigheid invoeren. De cursussen hiervoor zijn reeds van start gegaan. De controle rende functie van de leidinggevenden verandert overigens niet. De leiding gevende moet goedkeuring geven aan alle tijdgegevens die leiden tot een wijziging in je salaris. Bijvoorbeeld overwerk of het verkopen van vakan tiewerk. Informatie over Hei-Time en de tijdklokken ligt in de 'witte bakken' en hangt op de mededelingenborden. Voor vragen kun je terecht bij onder getekenden. De meest voorkomende vragen en antwoorden zullen ook in volgende edities van Leven in de Brouwerij worden gepubliceerd. Cok van Boheemen, Frank Stultjens en Annelies Mulderijel De nieuwe elektronische klok Onder het genot van een kop koffie en een gebakje werd 13 september het 37,5-jarig jubileum van Dick Huisman en het 25-jarig jubileum van Lloyd Nurse gevierd. Beiden werken bij de Huishoudelijke Dienst. De vie ring vond plaats in hun eigen team ruimte. In het bijzijn van hun collega's kregen Dick en Lloyd de speldjes door Cees Bons uitgereikt. Cees loofde tijdens een toespraak Dick om zijn serieuze aanpak van zijn werk en Lloyd om zijn altijd opgewek te humeur. Bedrijfsservice Dienst

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 4