Het Afvaldepot is geen Afhaaldepot Activiteitenkalender Ton Rietveld 25 jaar bij Heineken 6 Het is natuurlijk reuzenhandig als je thuis aan het klussen bent. Je mist een stuk hout of iets anders en je hebt dit pas nog bij het Afvaldepot zien liggen. De gedachte ligt voor hand: even langs bij het Afvaldepot om je klusmateriaal aan te vullen. Gratis en voor niets, en Heineken is er ook weer vanaf. Iedereen tevreden, toch? Nee, toch niet. Wettelijk is het namelijk verboden om restonderdelen en andere spullen van het Afvaldepot af te halen. Wat afval is, moet afval blijven. Dat zegt de wet, en daar moet Heineken zich aan houden. Ingrid Sentse (milieucoördina tor) legt uit: "Jammer genoeg blijkt dit niet bij al onze collega's bekend te zijn. Het komt namelijk toch nog voor dat mensen het Afvaldepot denken te kun nen gebruiken als afHAALdepot." Kijkend naar de 'een-beter-milieu-begint- bij-jezelf-poster' aan de muur van haar werkkamer in het BK, haalt Ingrid Sentse een voorbeeld aan. "Een tijd geleden nam iemand een stel oude drums mee, in de veronderstelling dat deze waren schoongespoeld. Dat waren ze niet. Later is de inhoud van deze vaten in een sloot terechtgekomen, waar zich toe vallig een kleine vissen kwekerij bevond. Gevolg: alle vissen dood." Een serieuze blik van de milieucoördinator zet haar woorden kracht bij. "Aangezien Heineken officieel verantwoordelijk is en blijft voor al het afval zolang het niet volledig is verwerkt, kreeg onze brouwe rij zowel een boete als een schadeclaim. Het is jammer dat het nieuws uitlekte naar de media en het imago van Heineken een flinke tik kreeg. Daar zijn we natuurlijk niet op uit!" vertelt Ingrid Sentse. "Sinds kort hangt er een bordje bij het Afvaldepot waarop staat dat het verboden is materiaal mee te nemen. Het kan dus best zijn dat sommige collega's echt niet wisten dat het verbo den is afval mee te nemen. Daarom wil ik hen ook via Leven in de Brouwerij oproepen om een steentje bij te dragen aan de goede en vooral schone naam van Heineken. In dit geval is dat heel makkelijk: laat afval gewoon voor wat het is... afval." De redactie 9 oktober Brouwerijbiertje 15.00 -17.00 uur in de hal van het Bedrijfskantoor Ton Rietveld was donderdag 18 juli een kwart eeuw in dienst bij Heineken. In aanwezigheid van Martin Berghout, Rob de Vogel, Yvonne Dessens, Coby Kroon, Dick van der Bijl en Cindy Lensen kreeg Ton deze dag zijn gouden speld uit gereikt door Fred Holvast. Onder het genot van een kopje koffie en een heerlijke cake werden veel leuke herinneringen gedeeld. Ton is zijn Heineken carrière op 18 juli 1977 begonnen als heftruckchauffeur. In 1981 werd hij groepsleider Magazijn Intern Transport en sinds juni 1996 is hij werkzaam als taakteammede- werker bij DCS Export. Cindy Lensen, P&O DCS

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 6