MES weer op volle snelheid naar Verpakken Project Nieuwbouw Apolloblok 5 Zoeterwoude gestart! fl 'I Heineken Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude .11 Training aan de team key- users van Colonne 7, door Cathy van Loon van Databeheer (staand in paars shirt), key-user A, Chris Struiksma (in rood shirt), Piet Hagenaars (Opleidingen, niet op de foto) en Vincent Schakel (projectleider IT Verpakken, niet op de foto) MES-Verpakken is als opvolger van de Cockpit applicatie in juni geïnstalleerd op de binnenland colonnes 11 en 12. Voor de brouwerijen Zoeterwoude en Den Bosch zal MES (Manufacturing Execution System) uiteindelijk de informatiesystemen vervangen die nu worden gebruikt voor de aansturing van het verpakkings proces. Na de eerste opstartweken heeft het nieuwe systeem MES een groot aantal handmatige werkzaamheden in ver schillende losse systemen vervangen. Foutloos is het nog niet en ook niet alle gebruikers zijn even vertrouwd met alle veranderingen. De invoering van MES- Verpakken was helaas voor de overige verpakkers minder positief. Een i Schermafdruk MES-Verpakken dagrapport opvragen in de Cockpit kostte meer dan vier minuten en dat is veel te lang. Onderzoek wees uit dat MES voor de centrale database net de laatste druppel was die de prestatie sterk naar beneden bracht. Vanwege de snelheid is besloten om een nieuw databasesysteem aan te schaffen voordat we verder gaan met het invoeren van MES op Export. De Cockpit-gebruikers krijgen nu zo spoedig mogelijk de extra snelheid (terug), alleen de invoering op Colonne 7 wordt naar 16 september doorge schoven. De komende maanden wordt hard gewerkt aan de training van eind gebruikers, begeleiding op de colonnes en technische invoering en correcties van MES. Nog even en MES heeft heel Verpakken losgesneden van de applica ties Cockpit, Blokflow en Orderverwerking. Namens de key-users MES en Databeheer, Vincent Schakel, projectleider IT Verpakken De officiële aftrap voor de realisatie van een nieuw Apolloblok op het terrein van de Zoeterwoudse Brouwerij is 2 september gege ven. De eerste activiteiten waren echter al voor de vakantieperiode in gang gezet. Het nieuwe Apolloblok is nodig voor de verwachte groei van de productie in de komende jaren. In het komende halljaar zal op het bestaande parkeerterrein P5 een gebouw verrijzen voor 18 Apollotanks. Het gebouw kan later worden uitgebreid voor huisvesting van in totaal 42 tanks. Het 'tank-in- box-concept' dat voor de nieuwe kel ders van de Brouwerij Den Bosch is gebruikt, zal ook voor de uitbreiding in Zoeterwoude worden toegepast. De nieuwe tanks worden naar ver wachting in de loop van februari 2003 in het nieuwe gebouw geplaatst en uiterlijk eind mei van dat jaar in gebruik genomen. De nieuwe tanks worden gekoeld met alcoholwater in plaats van ammoniak. De centrale koelinstallatie wordt daarvoor ook uitgebreid met een alcoholwater- koeler. In de komende maanden kunt u aanvullende informatie over het project en de voortgang daarvan verwachten. Ad van den Bovenkamp, projectmanager, HTS PS Engineering Management Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 5