Record Verpakken verbroken Herhalingscursus Heftruck Elektro 8 De Redactie: Karin Jansen (Brouwen) tst. 7407, Frea Lodewijk (P&O) tst. 7065, Vincent Schakel (Verpakken) tst. 7748, Esther Tops (Lasswell Communication Events) tst. 7074 of 06-22502578, Manon van Veenendaal (Verpakken) tst. 7216, Carola Verkerk (Interne Dienst Bedrijf) tst. 7221. Het redactieadres: Esther Tops, BK 2.17, Z/Wou. E-mailadres Zoeterwoude: Leven in de Brouwerij. De inleverdatum: Het volgende nummer van Leven in de Brouwerij komt uit op 11 september. Teksten en foto's kunnen tot en met vrijdag 30 augustus worden ingeleverd. Ik stel me dat zo voor: het is een zwoele nacht dienst. De dienst ervóór zijn plan en strategie besproken. Wie staat waar, welk karton wordt er gedraaid, wat is de staat van de machines, vullers, etiketteermachine et cetera. Nog wat laatste verbe teringen. Is het schema klaar? Dan is het zover: de nachtdienst van 28 juli. Kan het worden gedraaid, künnen we de magische grens van 26.000 dozen in één dienst verbreken? ledereen op scherp, tijdwaarnemers klaar, scheidsrechters klaar. De overname van de vorige ploeg is goed... Team E van Colonne 5 gaat ervoor. Elk uur even de teller bij de palletizer checken, klopt het schema, halen we rondjes van 32 (schaatsterm). Laten we niks liggen, banen vol, ergens stilstand, wordt het snel opgelost, geen leeg loop, geen volloop, kwaliteit goed, draait alles nog? Zenuwachtige blikken over de lijn, want het moet een keer gebeuren: 26.000 dozen in één dienst. Het voorlaatste record staat op 25.680 van team D, maar dat gaat sowieso aan flarden; dat is kinderspel. Het is 1.00 uur, geen problemen. Precies 2.00 uur 13.000 dozen klaar volgens het sche ma, kleine probleempjes op de inpak- ker, maar die zijn snel opgelost en er is geen achterstand. We zijn nog steeds op schema. Het wordt 5.00 uur, bijna 23.000 dozen, vermoeide gezichten, de zon komt alweer op, het einde is in zicht, nog een paar uurtjes. Dan is het 5.55 uur, nog maar vijf minuten dus. Wat zegt de teller? Alle blikken zijn gericht op de visualisatie: 25.989, 25.990, 25.991... De laatste doos is erdoor! Nog even met het handje voor de teller langs maar helaas werkt dat niet. De palletizer valt in storing en dat is maar goed ook: dit is een record zonder doping: 25.991! Tevreden, maar toch ook wat teleurge steld, is het einde dienst: negen dozen voor de eindstreep was het gedaan. Een geweldig resultaat voor nu, maar ook een uitdaging voor de toekomst. Wie breekt de magische grens van 26.000 dozen? Heren van team E van Colonne 5, gefeliciteerd! Ed van Willegen, productiemanager Verpakken Vlak voor zijn 59ste verjaardag besloot Jan deel te nemen aan de opfriscur sus, die bestond uit: Jan Spoel kreeg het landelijk erkende certificaat van de herhalingscursus Heftruck Elektro uitgereikt door zijn teamleider Hans van Eijk. Jan is daarmee een van de medewerkers van de sub-unit Brouwen die is geslaagd voor deze cursus. Hij maakt als medewerker van Facilitair Support de meeste draai uren op de elektroheftruck. Een cd-romgedeelte voor zelfstudie, plus een zogenoemde opfristoets. Theoretische ondersteuning van een externe docent via een extra toets. Een stukje praktijksimulatie met oefeningen op de truck. Ook dit deel werd ook door de externe docent getoetst. Namens sub-unit Brouwen, Jetse Hiemstra, Opleidingen Brouwen

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 8