Bezoek Fred Holvast aan Ploeg 6, DCS Export Net niet! Heineken Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude In 2001 hadden we ons al voorbereid om op een feestelijke wijze de 10 mil joen hectolitergrens te doorbreken. Echter, door de trieste gebeurtenis sen in de USA ontstond een dip in onze afzet en haalden we die magi sche grens net niet. Het budget voor 2002 gaf ons de mogelijkheid om in de herkansing alsnog de 10 miljoen te passeren! Maar... hoe staan we er nu voor? Zojuist hebben we de laatste schattin gen voor 2002 opgesteld en zien we dat we helaas weer net niet de grens van 10 miljoen gaan doorbreken. Vroeg in 2002 konden we niet alle vraag aan, in verband met de opstart van Colonne 3. Ook heeft de bliklijn enige weken stilgelegen. Daardoor, en door een verschuiving van exportpro ducties naar Den Bosch, is onze groei in 2002 vertraagd. Financieel gezien betekent dit dat we de rest van dit jaar bijzonder kritisch moeten zijn. Het volume stabiel, de kosten gestegen, bepaald geen gun stig effect op onze hectoliterprijs! Met elkaar zullen we er alles aan doen om deze effecten te minimaliseren. Dat doen we door flexibiliteit in de bemanning op de lijnen. Door extra scherp te zijn op vermijdbare kosten zoals blokkades, productieverliezen en natuurlijk kritisch te kijken naar alle overige kosten! Onze targets voor 2002 zijn scherp en zoals je ziet is dat niet zonder reden. Met een succes in 2002 zullen we 2003 met nog meer uitdagingen ingaan. Als we elkaar hierin onder steunen, gaat dat ook daadwerkelijk lukken! Wilbert Raaijmakers de handbakken, hoe geschiedt het mechanisch laden van een container en waar is de werkplek van de super visor. Na deze uitleg gingen Fred en Ben naar het opleidingslokaal om van de leden van de teamtaken (Vernieuwingen, Rollend materiaal, HON, BHV, Mentor on the job, VGWM en Kwaliteit) uitleg te krijgen over de verschillende projecten waar wij mee bezig zijn. Ben begon met een pre sentatie over HON, waarna het tijd was voor presentaties over VGWM en de BHV. Zo kreeg Fred inzicht in wat er zoal in de loop der jaren is bereikt. Wij hebben het bezoek als zeer posi tief ervaren en hopen dat ditzelfde geldt voor Fred. DCS Export, Ploeg 6 Unit-manager Fred Holvast bracht vrijdag 21 juni een bezoek aan Ploeg 6 van DCS Export, om eens met eigen ogen te zien hoe daar wordt gewerkt. Net als wij begon Fred om zeven uur. Hij werd ontvangen door Gerrit Vermeulen en Ben Verberg. Na een bakje koffie en een praatje gingen zij samen naar het Magazijn voor een korte rondleiding, die bestond uit het bekijken van de verschillende werk plekken: hoe wordt het bier van Productie van de verschillende banen afgehaald, waar worden de containers geladen, hoe wordt de vracht klaarge zet, hoe handelt de containercontro leur dit verder af, wat gebeurt er met Tom de Boer door loopt de procedure stappen van Smartt... vervolg van 'Smartt in de steigers' "Ook zijn we bezig allerlei werkinstruc ties te schrijven, die gelijkluidend zijn voor DCS Zoeterwoude en Den Bosch. Daartoe hebben we eerst een overzicht gemaakt van alle procedurestappen bij DCS", vertelt Tom, wijzend op een ein deloze wand met aanplakbriefjes. "Dit is de kapstok waar alles aan hangt. Hoe ging het voorheen? Hoe gaat het straks? Wat moet er dus veranderen? De invoering van Smartt betekent immers dat onze organisatie verandert. Maar verandering staat in dit geval absoluut voor vooruitgang." De redactie Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 3